Tabipler Açıklama

14 Mart Tıp Bayramı, Gaziantep’te iki ayrı kutlamaya sahne olacak. Kutlamaların birisini Gaziantep Valiliği, İl sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi ile gerçekleştirirken, diğerini ise Gaziantep-Kilis Tabipler Odası gerçekleştirecek.
Tabipler Açıklama

14 Mart Tıp Bayramı, Gaziantep’te iki ayrı kutlamaya sahne olacak. Kutlamaların birisini Gaziantep Valiliği, İl sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi ile gerçekleştirirken, diğerini ise Gaziantep-Kilis Tabipler Odası gerçekleştirecek. Tabipler Odası Başkanı Hamza Ağca, “İl Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi ayrı bir etkinlik yapmasını yanlışlık olarak görüyorum” dedi.

TABİPLER BİRLİĞİ SAF DIŞI BIRAKILDI

Gaziantep Valiliği, tepkilerin odağındaki Tabipler Birliği’ne, 14 Mart Tıp Bayramı kutlamalarında tavır aldı. Valilik, daha önceki yıllarda 14 Mart Tıp Bayramı’nı Tabipler Birliği ile birlikte düzenlerken, bu yıl organizasyona dahil etmedi. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Tıp Bayramı’nda bir gün devam edecek olan üç etkinlikte Tabipler Birliği’ni saf dışı bıraktı. Vali Yerlikaya’nın organize ettiği kutlamalar, Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi himayesinde gerçekleştiriliyor. Tabipler Birliği ise kutlamalarda yok.

KURUMLARA DAVET GİTTİ AMA…

Yaşanan durum hakkında PUSULA’ya açıklama yapan Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Hamza Ağca, oda olarak Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi ve Sanko Üniversitesi’ne resmi yazı ile davet gönderdiklerini bu kurumların etkinliklere katılmalarını beklediklerini söyledi. Ağca, “14 Mart Tıp Bayramı Çanakkale’de şehitlerimizin anısına bütün Türkiye’de Türk Tabipler Odası tarafından bugüne kadar kutlanmıştır ve etkinliklerin asıl sahibi meslek odası olarak Tabipler Odası’dır. Bugüne kadar Gaziantep’te de Gaziantep Tabipler Odası olarak biz bu etkinleri paydaşlarımız olan Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi ve daha sonradan eklenen Tıp Fakültesi olan üniversitelerle birlikte yaptık. Bu sene farklı bir durum oldu. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi ayrı bir etkinlik yapma yönündeler. Biz kendilerini resmi yazıyla da etkinliklerimize davet ettik. Bütün üyelerimizi de davet ediyoruz. Sonuçta hep birlikte olmak camianın bir arada olduğunu göstermek hepimiz açısından ve kamuoyu açısından önemli” dedi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi’nin ayrı bir etkinlik yapmasını yanlışlık olarak gördüğünü kaydeden Hamza Ağca, şöyle konuştu: “Muhtemelen de bu yanlışlılığı düzelteceklerdir. Bütün camianın hep birlikte hareket ediyor olması hepimizin huzuru ve mutluluğu iş barışı açısından çok önemli ve değerli. Etkinlikler kapsamında spor etkinliğimiz var. Büyükşehir Belediyesi bisiklet parkurları yaptı. Bu çok doğru bir proje. Halkımızı bisiklet kullanmaya teşvik ediyor. Biz bu yaklaşımı olumlu buluyoruz. Bizde bisiklet kullanımı özendirecek bir etkinlik yapacağız.


Mehmet Torun
13.03.2018

Yorum yap

Diğer Haberler