Tahmazoğlu dekontları paylaştı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na dağıttığı ve ödeme yaptığı tabletlerin dekontunu paylaşma çağrısında bulundu.
Tahmazoğlu dekontları paylaştı

Öğrencilerin eğitimden uzak kalmaması için ilk olarak 30 bin ve daha sonra 20 bin tablet dağıtan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu toplamda 50 bin tablet dağıtarak öğrencilerin eğitimlerine destek olmuştu. Şahinbey Belediyesi’nin vermiş olduğu bu önemli desteği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne örnek olarak gösterdi.
SADECE ŞAHİNBEY BELEDİYEMİZ 50 BİN TABLET DAĞITTI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şahinbey Belediyesi’ni örnek göstererek yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz günlerde baktım birisi öğrenci sayısının 3.5 milyonu geçtiği İstanbul'da 40 bin tablet dağıtmakla övünüyor. MEB'in dağıttığı 2 milyonu aşkın tableti bir kenara bırakıyorum, sadece Şahinbey ilçe belediyesinin dağıttığı 50 bin tableti kimse görmek istemiyor” demişti.
228 MİLYON TL’LİK DESTEK SAĞLADIK
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın övgüsüne layık olmaya çalışarak verilen hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade ederek “Cumhurbaşkanımızın Rize'deki konuşmasında öğrencilerimize dağıttığımız 50 bin adet tabletten bahsetmesi ve belediyemizi örnek göstermesi bizleri gururlandırdı. Şahinbey Belediyesi olarak pandemi süresince her zaman vatandaşımızın ve esnafımızın yanında olmaya özen gösterdik. Gerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekse de iş yeri kapanan işletmecilerimize ayni ve nakdi destekte bulunduk. Uzaktan eğitim gören öğrencilerimize tablet ve yardımcı kitap desteği sağladık. Bu süreçte yaptığımız desteklerin tutarı nakdi ve ayni olmak üzere 228 milyon TL'ye ulaştı. Amacımız bu süreci en rahat bir şekilde geçirmek” dedi.
İSPATA DAVET ETTİ
İmamoğlu Şahinbey Belediyesi'nin projesini itibarsızlaştırmak için "Şahinbey Belediyesi MEB'in tabletini dağıttı" iddiasında bulundu. İmamoğlu'na yanıt Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'ndan geldi. Tahmazoğlu süreci anlatan bir video paylaşarak, "Şahinbey Belediyemizin 50.000 tablet ve 6 aylık internet paketi dağıtması Sn. Ekrem İmamoğlu'nu rahatsız etmiş. Tabletlerin bedeli 61.500.000 TL Şahinbey Belediyesi tarafından ödenmiştir, belgelerini açıklamaya hazırım. Sn. İmamoğlu siz de iddianızı ispat etmeye hazır mısınız?" dedi.
DEKONTLARI PAYLAŞTI
Tahmazoğlu, bağışı yapılan tabletlerin ödemesinin yapıldığını gösteren banka dekontlarını da paylaştı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Tahmazoğlu, “6 aylık internet paketi dahil ilk etapta 30 bin sonra 20 bin toplamda Samsung marka tableti öğrencilerimize hediye ettik. İşte Şahinbey Belediye’mizin tabletler için ödediği dekontlar Sayın Ekrem İmamoglusiz de aldığınız tabletlerin dekontlarını paylaşmaya hazır mısınız?” ifadelerine yer verdi.


Haber Merkezi
21.02.2021


Yorum yap

Diğer Haberler