Taşdoğan'dan 12 Eylül açıklaması

12 Eylül 1980 yılında TSK’nın ülke yönetimine el koyarak ilan ettiği sıkıyönetimin üzerinden 37 yıl geçmesine rağmen acımız hala tazeliğini koruyor diyen MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan...
Taşdoğan'dan 12 Eylül açıklaması

12 Eylül 1980 yılında TSK’nın ülke yönetimine el koyarak ilan ettiği sıkıyönetimin üzerinden 37 yıl geçmesine rağmen acımız hala tazeliğini koruyor diyen MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, “12 Eylül Türk Tarinin en karanlık sayfalarından biridir” dedi.

             Taşdoğan yaptığı yazılı açıklamada; “9 fidanı darağacına götüren sürecin başlangıcı olan 12 Eylül, ülkücülerde çok derin yaralar açmıştır. Tamir edilmesinin mümkün olmadığı bu yaraların acısı hala taze. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve yüzlerce dava arkadaşımızın yargılandığı bu kara günde, idam sehpalarını tekmeleye tekmeleye aşmış bir hareketin kutlu mensuplarını rahmet ve şükranla anıyorum. 12 Eylül askeri darbesinde yargılanarak idam cezasına çarptırılan, Mustafa Pehlivanoğlu, Ahmet Kerse, Ali Bülent Okan, Cengiz Baktemur, Cevdet Kararataş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, İsmet Şahin, Selçuk Duracık başta olmak üzere şahadet şerbetini içmiş 5 bin ülkücü şehidimizi rahmetle minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. 12 Eylül darbesinde saklanacak delik arayanlar 15 Temmuz gecesi de saklanarak gerçek yüzlerini göstermiştir. Ülkücü irade söz konusu devletin bekası olduğu sürece hiçbir kavgadan hiçbir cezadan kaçmamış ve sırf bu yüzden işkence görmüş çile çekmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden sonra Türk Milliyetçiliğini yargılamaya ve sorgulamaya başlayanlar 12 Eylül darbesi ile milliyetçilerden intikam almaya çalışmıştır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de aralarında bulunduğu 220 ülkücünün idamı istenmiştir. Hayali suçlamalarla tabutluklarda işkence görmüş Ülkücüler İlayi Kelimetullah davasının sancağını elinden düşürmemiş düşürmeyecektir. Tabutlıkları C 5 leri, mamakları, çilehaneleri taş medrese etmiş yusuf yüzlüler Allah'tan başka hiçbir güce secde etmemiş ne milletine ne vatanına ne ordusuna küsmüştür.Yüce Allah böyle karanlık günleri ülkemize bir daha yaşatmasın.” İfadelerini kullandı.

 


Haber Merkezi
12.09.2017

Yorum yap

Diğer Haberler