TEK SUÇLU KALECİ Mİ?

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bünyamin Süral, 61 dakikada 3 gol yiyen 19 yaşındaki kaleci Adnan Karabulut’u 66. dakikada oyundan çıkartarak yerine 18 yaşındaki Selçuk Özcan’ı aldı.
TEK SUÇLU KALECİ Mİ?

Maç sonu konuşan Bünyamin Süral,  “Biliyorsunuz, Adana'nın sıcağı çok farklı. Bu sıcakta bizim bu çocukların sahada vermiş oldukları mücadeleden dolayı kendilerini kutlamak istiyorum. Böyle maçlarda herhangi bir maçta olsa sahanın neresinde olursa olsun pes etmeyen Gaziantepspor var. Rakip kalede gol arayışında olan bir ekip var. Yaşları 17-18-19 bu çocukların. Bu çocuklardan bir şeyler beklenmez. Yediğimiz gollerin hepsi kaleci hatası. Geçmiş haftalarda da aynısı. Kalecin hata yaparsa ne kadar oyuna ağırlığını koyarsan koy yediğiniz goller morali çökertiyor. Bir takımda kaleci olmazsa yapacak bir şey yok.” dedi. Bu açıklamalar üzerine sosyal medyada bazı taraftalar "Kulübü bu kadar borçlandırıp bitirenlere laf yok, tek suçlu 19 yaşında kaleci öyle mi?" şeklinde yorumda bulundu.

 

ZOR BİR MAÇTI

TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor'da Teknik Direktörü Giray Bulak, ligin dördüncü haftasında evlerinde 3-1 kazandıkları Gaziantepspor maçı sonrası, “Biz oyunu iyi domine ettik. Penaltı kaçırmamıza rağmen çok şık goller bulduk. İlerleyerek devam edeceğiz” diye konuştu. Bulak, TFF 1. Lig'in dördüncü haftasında evlerinde karşılaştıkları ve 3-1 kazandıkları Gaziantepspor maçı sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulundu.  Maçın zor olduğunu fakat oyunu iyi kontrol altına aldıklarını belirten Giray Bulak, daha sonra şunları kaydetti: “Zor olacağını oyunun başında da söylemiştik. Genç çocuklar çok mücadele ediyorlar. En azından var olma duygusuyla mücadele ediyorlar. Bizim burada Adana Demirspor duygusal ortamımız var. Gençler kendilerini ortaya koydu. Biz oyunu iyi domine ettik. Penaltı kaçırmamıza rağmen çok şık goller bulduk. Üçüncü gol tam zamanında geldi. Bu akşam Gaziantepspor gibi koşan bir ekip oynayabilirdi. 15 günlük aradan sonra oyuncuları toplamak zor. 2-3 ayda 25 tane yeni oyuncunun bir araya gelmesi zor. Takımın yaş ortalama 23. Daha üzerine katarak ilerleyeceğiz. Haftanın son maçı olması nedeniyle oyuncular biraz stres altındaydı ama taraftarımıza teşekkür ediyoruz.”


Halil Şarklı
13.09.2017

Yorum yap

Diğer Haberler