TFF'den komik karar; Kural hatası YOK!

TFF Yönetim Kurulu bugün Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yaptığı toplantıda açık, açık kural hatasını içe sayıp "Kural Hatası" yok diyerek Gençlerbirliği - Gaziantep Futbol Kulübü tekrarlanmayacağını açıkladı.
TFF'den komik karar; Kural hatası YOK!

İFAB'dan bilgi alan ve kural hatası olduğu yönünde bilgi aktarılmasına rağmen TFF Yönetim Kurulu, bu kararı da savuşturarak keyfi kararla kural hatası olmadığını açıkladı. TFF'den yapılan açıklamada; "24.01.2020 tarihindeki Gençlerbirliği-Gaziantep FK maçıyla ilgili Gaziantep Futbol Kulübü'nün, yaptığı başvuruları değerlendirdi ve söz konusu maçlarda kural hatası olmadığına karar verdi" denildi. Ayrıca TFF 26 Ocak'ta oynanan Göztepe-Beşiktaş, 23 Kasım tarihindeki İttifak Holding Konyaspor-Beşiktaş maçında da kural hatası olmadığını açıkladı.

TAHKİM'E BAŞ VURACAKLAR

Dün TFF 'kural hatası yok' kararının ardından Gaziantep Futbol Kulübü sert tepki gösterdi..

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi ; "Gaziantep Futbol Kulübümüzün, Süper Lig Cemil Usta Sezonu 19. hafta maçında karşılaştığı Gençlerbirliği müsabaka sonrasında, karşılaşma içerisinde takımımızın kazandığı penaltı pozisyonun ardından verilen kararda "KURAL HATASI" olması sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunmuştuk. Başvurumuzun üzerinden haftalar geçtikten sonra, maçta "KURAL HATASI" olmadığı ve maçın tekrar edilmeyeceği yönünde tarafımıza resmi olarak yanıt gönderilmiştir."

 KULÜBÜMÜZÜ ZARAEA UĞRATIYOR

Açıklamanın devamında, "Bu üzücü “KURAL HATASININ” üzerinden haftalar geçmesine rağmen, devam eden fikstürümüzde oynadığımız maçlardaki hakem hatalarının da sürmesi kulübümüzü hem maddi hem de manevi olarak zararlara uğratmaya devam etmektedir. Türk Futbolu’nun bir an önce içinde bulunduğu bu durumdan çıkmasını ümit ediyoruz."

HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ

Son olarak haklarını arayacaklarını belirten açıklamada; "Gaziantep Futbol Kulübü olarak, takımımızın haklarını sonuna kadar korumak adına Tahkim Kurulu'na başvuru yapacağımızı ve tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi... Eyup Özkan


Haber Merkezi
13.02.2020


Yorum yap

Diğer Haberler