ÜÇ BAŞKANLA YOLA DEVAM

ÜÇ BAŞKANLA  YOLA DEVAM

Ak Parti Gaziantep’te Büyükşehir, Şehitkamil ve Şahinbey adaylarını belirledi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatma Şahin’i arayıp “Yeni dönemde Şahinbey ve Şehitkamil belediye başkanları ile yola devam” dedi. Ankara’dan gelen haberi Rıdvan Fadıloğlu ve Mehmet Tahmazoğlu’na bildiren Fatma Şahin, “Seçim çalışmalarına hemen başlayalım” dedi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçime hazırlanan Ak Parti’de, Gaziantep için aday tespit çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil belediye başkanları için kararanı verdi. Kırsal ilçelerle ilgili çalışmalar ise sürüyor.

ÖNCE BAKAN GÜL İLE GÖRÜŞTÜ

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim aday tespit çalışmalarına ilk olarak güçlü oldukları illerden başladı. Erdoğan’ın bu doğrultuda geçtiğimiz hafta Gaziantep’i gündemine aldığı öğrenildi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki başkanlığındaki kurul, Fatma Şahin, Rıdvan Fadıloğlu ve Mehmet Tahmazoğlu ile devam edilmesi yönünde karar alıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’a göndermişti. Erdoğan, genel merkezden gelen rapor ve anket sonuçlarının iyi çıkmasından sonra, son olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile durum değerlendirmesi yaptı. Bakan Gül’ün de, üç belediye başkanı ile devam edilmesi yönündeki karara destek vermesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil’de mevcut başkanlarla yola devam kararı aldı.

 

KARARI FATMA ŞAHİN’E BİLDİRDİ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aldığı kararı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e bildirdi. Erdoğan’ın, “Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil’de aynı ekiple yola devam. Hayırlı olsun” dediği öğrenilirken, Fatma Şahin, bu kararı Mehmet Tahmazoğlu ve Rıdvan Fadıloğlu’na bildirdi. Şahin’in her iki başkana, “Seçim çalışmalarına hemen başlayalım. Seçim beyannamelerimizi hazırlayıp, partimizi Gaziantep’te yine zafere taşıyalım” diyerek seçim startını verdiği belirtildi.

 

ŞAHİN VE ÖZKEÇECİ’DEN ANKARA TURU

 

Yeniden adaylık konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Yola devam” mesajını alan Fatma Şahin, geçtiğimiz hafta içinde İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile birlikte Ankara’ya gitti. Şahin ve Özkeçeci’nin, Genel Merkezde, Seçim İşleri Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı ile görüşerek seçime yönelik stratejilerini paylaştığı öğrenildi.

 

BU HAFTA AÇIKLANABİLİR

 

Gaziantep ve metropol ilçe belediye başkan adaylarının belli olmasıyla birlikte, gözler resmi açıklamaya çevrildi. Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, hafta sonu yaptığı açıklamada bazı büyükşehir ve ilçelerin başkan adaylarının belli olduğunu, bunların önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacağı söylemişti. Özhaseki’in sözlerinin ardından, Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil belediye başkan adaylarının bu hafta içerisinde kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

 

KIRSAL İLÇELER NE OLACAK?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Başkan adaylarını belirlerken, kırsaldaki 7 ilçe ile ilgili belirsizlik sürüyor. Nizip, İslahiye, Nurdağı, Araban, Yavuzeli, Oğuzeli ve Karkamış Belediye başkanlarının kim olmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve milletvekillerinin kararlarının etkili olacağı belirtiliyor. Kırsal ilçe belediye başkanlarından bazılarında değişim olmasına kesin gözle bakılıyor. Mehmet Demir

 


Haber Merkezi
18.11.2018

Yorum yap

Diğer Haberler