ÜCRETSİZ ENTEGRASYON PROGRAMI

ÜCRETSİZ ENTEGRASYON PROGRAMI

Bugüne kadar birçok yazımızda e-ticaret kavramından detaylı olarak bahsettik. Sektörün kapsamını tarif ettik ve hem alıcılar hem de satıcılar açısından barındırdığı avantajları sıraladık. Şayet bütün bunlardan istifa eden ve bu süreç sonucunda e-ticaret yapamaya karar vermiş bir satıcı iseniz, bir adım ileriye gitmenin vakti gelmiş demektir.

E-ticaret ile satış yapmak isteyen satıcılar, online Pazar yeri olarak adlandırdığımız internet siteleri üzerinden işlem yaparlar. Hepsiburada, gittigidiyor, amazon ve n11 ülkemizdeki en büyük online pazaryerleridir. Satıcı olarak sizler bu Pazar yerlerinin hepsinde faaliyet göstermelisiniz. Ancak bu şekilde istediğiniz müşteri kitlesine ulaşabilir ve yüksek satış rakamlarını yakalayabilirsiniz. Peki bu kadar çok Pazar yeri ile aynı anda ve senkronize olarak nasıl ilgilenebilirsiniz? Satışlarınızı, stoklarınızı, karlılığınızı ve hatta satışını yaptığınız ürünlerin kargolama süreçlerini nasıl takip edebilirsiniz. Şayet hepsi ile ayrı ayrı uğraşmaya kalkarsanız başarısız olmanız ve işleri karıştırmanız olası. Bu da marka değeriniz ve müşteri memnuniyetiniz açısından son derece olumsuz bir şekilde sonuçlanacaktır. Peki ne yapmanız gerek?

ENTEGRASYON PROGRAMI

Tam da bu noktada entegrasyon programları devreye giriyor. Entegrasyon programları satışlarını gerçekleştirdiğiniz bütün Pazar yerlerini tek bir noktada birleştirerek bütün işlerinizi tek bir noktadan halletmenize olanak tanır. Bu kısa tanımdan da anlayacağını üzere, şayet e-ticaret ile ilgilenmek istiyorsanız entegrasyon programları sizin için olmazsa olmazlasın başında geliyor. Dilerseniz entegrasyon programının size sunacağı diğer avantajlara da göz atalım;

Entegrasyon Programının Avantajları;

  • Faaliyet gösterdiğini büyün pazaryerlerini tek bir noktada toplar ve iş yükünü önemli ölçüde azaltır. Bunun yanında faaliyet süreçleriniz takip etmenize olanak sağlar.
  • Satışlarınızı tek bir noktadan gerçekleştirmenize olanak sağlar. Bu şekilde satış istatistiklerinize de anlık olarak ulaşabilir gelecek dönemler için ne gibi stratejiler izleyeceğinize karar verebilirsiniz.
  • Entegrasyon programının size sunacağı detaylı istatistikler aracılığı ile trendeleri yakından takip edebilir ve ürün çeşitliliğinizi bu bilgiler ışığında güncelleyebilirsiniz.
  • Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin kargolama süreçlerini tek bir noktadan takip edebilir ve olası aksiliklerin ve gecikmelerin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede müşteri memnuniyeti ve marka değerinizi yükseltebilirsiniz.
  • Stok kontrolü entegrasyon programlarının sizlere sunacağı bir başka avantaj. Bu sayede stoklarınıza anlık olarak ulaşabilir ve karşılanması mümkün olmayan siparişlerin önüne geçebilirsiniz.
  • Satış sonrası faturalama işlemleri noktasında da entegrasyon programları size büyük kolaylıklar sağlar.

EN İYİ ENTEGRASYON PROGRAMI

Entegrasyon programlarının e-ticaret için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Açık bir şekilde görüldüğü üzere şayet profesyonel bir faaliyet yürütme kararı aldıysanız entegrasyon programı sizin için olmazsa olmazların başında gelir. Peki, bütün işlemlerinizi tek bir noktadan yürütebileceğiniz entegrasyon programına nasıl ulaşabilirsiz?

Sizlere nesatilir.com sitesini öneriyorum. Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan yüzlerce içeriğin yanında işlerinizi kolaylaştıracak ve alanının en kalitelisi diyebileceğim entegrasyon programına da bu site aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Haber Merkezi
29.12.2020

Yorum yap

Diğer Haberler