YA DOKTORLUK YAP YA MİLLETVEKİLİĞİ

YA DOKTORLUK YAP  YA MİLLETVEKİLİĞİ

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya'nın, milletvekili olmasına rağmen, halen doktorluk mesleğini sürdürdüğü iddia edildi. Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Bayram Yılmazkaya'nın halen Gaziantep'te özel bir hastanede doktorluk mesleğini devam ettirdiğini yazdı. Yılmazkaya da Saymaz’a cevap vererek, “Yasak dediğiniz konu Meclis Başkanlığı ve yönetmenlik nezdinde izin alınarak yapılmaktadır” dedi.

Binali Yıldırım'ın Ak Parti'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından, TBMM Başkanlığını halen sürdürmesi tartışma konusu olmuştu.  Özellikle CHP'li bir çok isim, Yıldırım'ın hem TBMM Başkanlığı, hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını bir arada yürütmesinin mümkün olmadığını açıklarken, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ile ilgili ortaya atılan iddia CHP'lileri zor durumda bıraktı.

 

Yılmazkaya halen doktorluk yapıyor

 

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya Gaziantep'te yıllardır kardiyoloji doktorluğu yapıyor. Milletvekili olduktan sonra doktorluk yapmaması gereken Bayram Yılmazkaya'nın, bu görevi halen sürdürdüğü öğrenildi. Yılmazkaya'nın görevini sürdürdüğünü iddia eden isim ise gazeteci İsmail Saymaz.

Mesleğini yapması yasal değil

İsmail Saymaz, kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, milletvekillerinin bir çok kurala uymadığını belirtip, örnek olarakta CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya'nın doktorluk yapmasını gösterdi. Saymaz, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Milletvekilleri kendileriyle ilgili kural ve yasaklara uymuyor. Örneğin CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, şehrindeki özel hastanede randevu alıp ameliyat yapmaya devam ediyor. Halbuki bu yasaktır. Bayram bey, o ki doktorluk yapacaktınız neden milletvekili oldunuz?" dedi.

 

Yılmazkaya’dan  iddialara cevap

 

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya'nın, bu iddialara şöyle cevap verdi: “Yasak dediğiniz konu Meclis Başkanlığı ve yönetmenlik nezdinde izin alınarak yapılmaktadır. Doktor milletvekillerine el becerilerini kaybetmemeleri için bu izin verilemiştir. Eevet geröekten haftanın bir veya iki günü memleketimdeyim. Bir kalp cerrahı olarak el becerimi kaybetmemek amacıyla ve ağır kalp ameliyatları yapabilen nadir doktorlardan biri olarak insanlığa faydam olduğunu düşünüyorum. Üstelik hem bir parasal kazancımın olmaması hem de meclis görevimi aksatmadan bu işi az da olsa yapmaya çalışıyorum. Keşke beni tanısaydınız keşke hastalarımın bana ettiği duaları görebilseydiniz. O zevki sizde tatmak isterdiniz. Yasama faaliyetlerimi aksatmayarak Milletvekili olduğum bölgenin birçok sorununu meclise taşıyarak yaptığım yasama çalışmalarıyla ortadadır.”

 Mehmet Demir


Haber Merkezi
30.12.2018

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler