Yabancı sayısı 16'ya yükseldi

Kulüpler Birliği, 2020-2021 sezonunun ikinci yarısında yabancı sayısının 16'ya yükseltilmesi konusunda tavsiye kararı aldı.
Yabancı sayısı 16'ya yükseldi

Karar, Türkiye Futbol Federasyonu'na sunulurken TFF bu öneriyi kabul etti. Başkan Nihat Özdemir, ligin ikinci yarısı için yabancı sayısının 16'ya çıkarıldığını resmen açıkladı. TFF, Kulüpler Birliği’nin 2020-2021 sezonunun ikinci yarısında yabancı sayısının 16’ya yükseltilmesi teklifini kabul etti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, sezonun ikinci yarısı için 16 yabancı kararı aldıklarını resmen açıkladı. Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Kulüplerimizin önerisi üzerine 14 olan yabancı sayısı kuralını ligin ikinci yarısı için 16'ya çıkardık.

"SIKIŞIK TAKVİMDEN DOLAYI BİR DEFAYA MAHSUS BU KARARI ALDIK"

Bu ve benzerleri kararlar bir defaya mahsus alınmış kararlardır. Sıkışık takvimden dolayı bu kararı aldık. TFF, tüm ligleri oynatarak sonlandırmak için kulüplere her türlü desteği vermeye hazırdır. Sahada oynayan oyuncularla kulübedeki yabancı oyuncuların sayısını 12'den 14'e çıkardık" ifadelerini kullandı. Spor Merkezi


Haber Merkezi
13.01.2021


Yorum yap

Diğer Haberler