Yalçın Kılınç tam isabet

Teknik Direktör sorununu halleden Gazişehir Gaziantep, transfer atağına kalktı. Kırmızı-Siyahlılar, Yalçın Koşukavak’ın talebi doğrultusunda, İstanbulspor’un başarılı stoperi Yalçın Kılınç ile anlaştı.
Yalçın Kılınç tam isabet

Teknik Direktör sorununu halleden Gazişehir Gaziantep, transfer atağına kalktı. Kırmızı-Siyahlılar, Yalçın Koşukavak’ın talebi doğrultusunda, İstanbulspor’un başarılı stoperi Yalçın Kılınç ile anlaştı. Ayaklarına hakim olan ve geriden oyun kurabilen tecrübeli oyuncunun, transferi tam isabet olarak değerlendiriliyor.

 

 

Spor Toto 1. Lig'in deneyimli ekiplerinden Gazişehir Gaziantep, teknik direktör koltuğunu Yalçın Koşukavak'la doldurduktan sonra gözünü oyuncu transferine dikti. Gazişehir'in ilk hedefinin Koşukavak'ın eski öğrencisi Yalçın Kılınç olduğu iddia edildi.

 

Yalçın Koşukavak istedi

 

Geçtiğimiz sezon yaptığı transfer hatalarını bu sezon yapmak istemeyen Gazişehir Gaziantep yönetimi, teknik direktör Yalçın Koşukavak'ın takımı analiz ederek çıkartacağı rapora göre hareket etme kararı aldı. Ancak teknik direktör Yalçın Koşukavak'ın eski öğrencisi Yalçın Kılınç'ı takımda görmek istediği bildirildi.  Hocanın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayan Gazişehir yönetiminin transferi sonlandırma noktasına geldiği söyleniyor.

Stoper bölgesinde top koşturan Yalçın Kılınç bu sezon 3'ü Türkiye Kupası olmak üzere İstanbulspor'la çıktığı 31 maçta 1 gol atma başarısını göstermişti. 29 yaşındaki Yalçın Kılınç bu maçlarda, 7 sarı kart gördü 1 de kırmızı kart görerek oyundan çıkmak zorunda kaldı.

 

Ayaklarına hakim

 

Yalçın Koşukavak’ın, ayaklarına hakim ve geriden oyun kuran bin oyuncu olduğu öğrenilirken, Gazişehir’in bu transferle savunmadaki önemli bir sorunu gidereceği konuşuluyor.


Mehmet Demir
9.06.2018

Yorum yap

Diğer Haberler