Zafer Millet İttifakı’nın olacak

İyi Parti Şehitkâmil Belediye Başkan adayı Bekir Öztekin, İYİ belediyecilik ile Şehitkâmil’de yaşamanın ayrıcalık haline geleceğini ifade etti
Zafer Millet İttifakı’nın olacak

İyi Parti Şehitkâmil Belediye Başkan adayı Bekir Öztekin, İYİ belediyecilik ile Şehitkâmil’de yaşamanın ayrıcalık haline geleceğini ifade etti. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler kapsamında saha çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Öztekin, “Ben inanıyorum ki Gaziantep’te dengeler değişecek. Millet İttifakı seçimden zaferle ayrılacak. Gaziantep’te şu an durum 10-0 ama 1 Nisan sabahı durum tersine dönecek ve bizim lehimize durum en az 9-1 olacak” dedi.

Mevcut iktidarın Gaziantep’i sorun yumağı haline getirdiğini ifade eden Öztekin, “ Mevcut zihniyet , yıllardır Gaziantep’i yaşanmaz bir şehir haline getirdi.  Başkanlar hakla çalışacağını koltuğunu koruma adına Ankara’ya çalıştı. Gaziantep’ten Ankara’ya taşınan baklava, buradan İstanbul’a otoban olur. Biz halkın içinde olacağız. Koltukta oturmayacağız. Rant derdimiz olmayacak. Belediye rant merkezi olmayacak. Belediye hizmet merkezi olacak.

SONUÇLAR 9-1 BİZİM LEHİMİZE

Saha çalışmalarında vatandaşlardan yoğun bir talep gördüklerini ifade eden Bekir Öztekin, “Vatandaştan yoğun bir ilgi var. Gaziantep’te AKP’nin durumu çok kötü. Biz bu seçimde kırsallarda ve merkezde çok başarılı olacağız. Zaten sahada bunu bize gösteriyor. Millet İttifakı bu seçimden büyük bir zaferle ayrılacak. Sonuçlar 9-1 bizim lehimize çıkarsa kimse şaşırmasın. Bir ilçe dışında AKP’de çok büyük oy kaybı var.  AKP’de bunun farkında” diye konuştu.

MAZERET ÜRETMEDEN HİZMET YAPACAĞIZ

Şehitkamil Belediyesi'nde 5 yıl başkan yardımcılığı yaptığını da hatırlatan Öztekin, ''Şehitkamil'i karış karış biliyorum. Burada yaşayan hemşerilerimin de ne istediğini biliyorum. İnsanımız hizmet istiyor. İnsanımız istiyor ki, başka sevinçlerini ve hüzünlerini paylaşsın. Biz Şehitkamil halkıyla bir aile gibi olmuştuk ve insan merkezli bir anlayış ortaya koymuştuk. Şuan halktan tamamen kopuk bir anlayış hakim. 1 Nisan'da yeniden halkın belediyesini oluşturarak, mağdur üretmeden, mazeret üretmeden hizmet yapacağız'' dedi.

 

MUTFAKTA YANGIN VAR

 

Şehitkamil Belediye Başkan adayı Bekir Öztekin, ekonomik krize de vurgu yaptı. Sebze fiyatları üzerinden gündem oluşturulduğunu söyleyen Öztekin, "Partimizin amblemi güneş, biz milletin üzerine güneş gibi doğacağız. Biz domatese zam yapılsın mı? Patatese zam yapılsın mı? Soğana zam yapılsın mı? demeyeceğiz. Bu genç nesil ne olacak onu konuşacağız. Milletin açlıktan ağzı koksun 1 kişilik memuriyete, 10 kişilik işçiliğe on binlerce genç yavrumuz sabahın erken vaktinde kuyruklara girsinler, siz domatesle uğraşın, siz patlıcan ile uğraşın. Bu reva mıdır?" diye konuştu.

ÖZTEKİN’İN PROJELERİ

Seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret eden İyi Parti Şehitkâmil Belediye Başkan adayı Bekir Öztekin, belediye başkanı seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerden bahsetti. Öztekin, projelerini şöyle sıraladı: “ Belediyenin Halka Hizmet İçin Yaptığı Alanlarda "RANT" Dönemi Bitecek! Ücretli Olan Tesislerde %80 Oranında İndirim Uygulanacak. Ticari Anlayış Bitecek! Dülükbaba Mesire Alanı giriş 1TL olacak. Belediye (Ruhsat, Evlenme, Emlak vb.) Hizmetlerinde Bürokrasi Azalacak. Vatandaş Dijital Ortamda Tüm İşlemlerini Yapabilecek. GÜLER YÜZLÜ, HIZLI HİZMET!, Rant İle Özdeşleşen Dikey Mimari Sona Erecek. Kentsel Dönüşümde Halk Mağdur Edilmeden, Borçlandırılmadan Konut Sahibi Yapılacak. Yaşam Hakkı Kutsaldır. KENTSEL RANT BİTECEK! Ortaöğretim ve Yükseköğretime Hazırlık İçin Ücretsiz Kursların Verileceği "Eğitim Merkezleri" Kuracağız. Eğitimde Başarısızlık Kaderimiz Olmayacak! ŞEHİTKAMİL EĞİTİM HAMLESİYLE İYİ OLACAK! İlçemize; Tesisleri, Altyapısı, Ders Odaları, Uzman Eğitmenleri İle Model Bir Altyapı Tesisi Kuracağız. Eğitim İle Sporu Buluşturacağız. Dünya Çapında Yıldızlar Çıkaracağız, Düşük ve Dar Gelirli Vatandaşlarımıza İYİ KART İle Yardım Yapılacak. İYİ KART Sahipleri Belediyenin Tüm Hizmetlerinden Ücretsiz Faydalanacak! ALAN EL VEREN ELİ GÖRMEYECEK!, Belediyenin Yıllık Gelir Gider Analizi İnternet Sitesinden Kamuoyu ile Paylaşılacak. İhaleler Şeffaf Olacak. İlçemizdeki Tüm Çöp Konteynırları Yer Altına Alınacak. Temizlik ve İlaçlama Hizmetleri Etkin ve Kalıcı Olacak. Nöbetçi Temizlik Araçları 24 Saat Hizmette Olacak!"

MEHMET TORUN


Mehmet Torun
13.03.2019


Yorum yap

Diğer Haberler