Sinem Kırıcı

Sinem Kırıcı

3 Ağustos 2018 00:00:00

ELİNE YÜZÜNE

Eline yüzüne dolamak diye bir söylem var mı? Yoksa  da ben söylüyorum.Biliyorum şu anda kafanızdan bu söylemin  _fransızca olan_  versiyonları  geçiyor .Siz istediğinizi seçebilirsiniz; nasılsa elinize dolanacak..

 

Versiyon farkı tabi ki algısal seçime açık. Sahi içinde bulunduğunuz durumların hangi söylemi size ait?Yada anlayış farkı versiyon tercihlerinizin hangisi sizi mutlu eder?

 

Mutlu eden her versiyon aslında bir zaman sonra rahatsız edecek yani yavaşça mutluluk elinize hatta kesenize dolanacak. Huzurunuza dolana serotonin, bilinç altınızda ''ben mutlu olmayı seçsemde huzursuzum'' karmaşasını ilmek ilmek ruhunuza dokuyacak... Nedeni mi versiyon algınız..

Evet bu gün ve her geçen gün hatta  gelecek gün algısal kaygılarımızın versiyonu beynimize kodlandı...Rahat olabiliriz yani elimize yüzümüze dolanacak stabil mutluluklarımız hazır.

 

Tüm bunlar ne demek? Versiyonumu hemen biraz açıyorum;seçimlerimiz aslında mutluluğumuzun algısal yanılması olur.

Yani bir yemek yersin o an mutlusundur ama sonrası büyük pişmanlık...Kilo ve beraberinde birçok sağlık sorunu...

Evlenirsin mesela.. Mutlu olmak için elbet.Sonra bir bakmışsın hoop algıların normal fontuna gelmiş . Neticede eline yüzüne dolanan bir iş yapmışşın..

Tatile gidersin , kafanı dagıtmaya serotonin salgılamaya.Geri dönüşün kürkçü dükkanı olsa yine iyi bir bakmişsın hopbala maymunlar cehennemi...

Bir ülke hayal edersin hekes refah içinde ,e sonra da dönüp  bir bakarsın Ülkenin  içine..

 

E ne yapalım yani ölmeyi mi seçelim dediğinizi duyuyorum. Sadece  tercih algılarınızı değiştirin.Neticede mutluluk illa ki sarpa sarıp eline yüzüne dolanacak demiyorum ama bilincinizin altıda üstude maalesef bu . Yani ülkece öyle görünüyoruz.

 

Bu gün algı değişiminde anlatmak istediğim biraz daha ileriyi görmek...Tabi bu versiyonu daha yükleyemedik kendimize toplumca ama belki okuyarak , belki bilgiyi üreterek belki de kendimiz olmayı seçerek işe başlayabiliriz..

 

Not: Neden yazı yazdığım konusunda beni eleştiren ''nedensiz''arkadaşlarıma; kalemim neden sizi rahatsız etsin ki ? Versiyon eksikliği olduğu aşikar. okunan ,yazılan, üretilen hiçbirşey algılanmıyor ... Malumunuz... haddinize teşekkür ederim

 

Hadi şimdi biraz düşünün ;  abarttığınız herşeyi ,elinize yüzünüze ve aklınıza  dolanan ne varsa ...

 

SİNEMCE

 

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları