Sinem Kırıcı

Sinem Kırıcı

28 Mayıs 2020 00:18:00

Bayramın ne olduğunu bilen var mı?

Bayramın ne olduğunu bilen var mı? Aklımda hep huzurlu, mutlu, sorunların olmadığı; olsada Mevlananın deyimi ile'' kusurların gece gibi kapatılıp'' ağız tatlılığıyla geçen günler değil miydi?

Bildiğimiz gibi olsun bu bayram da.. Cehalet ve ekonomik buhran insanları gereksiz bencilliklere,anlamsız ego büyütmelerine , pskolojik savaşlara sürüklemesin mesela.

E insan oğlunun başına herşey geliyor.Bu gibi durumları da görürursek  bayramın  şeker tadını hatırlamak sanırım en doğrusu olacaktır.

Ben de Mevlananın dediği gibi bütün kusurları kapadım. Bir de Osho 'dan  anladığım gibi 'kendini bukadar önemseme ben seni  affettim''.Galiba bilinen ve öğretisini bildiğim bayram ritüelini uyguladım geçerliliği varnı  onu da Bektaşi'ye sordum .Elbette dedi; bu bayram İçim rahat.

 Bu defa dijital olarak uzaktan el opebilecegimiz geldi.Kapının bir adım eşiği malumunuz yasak.boylesi bir bayram nasıl geçerse öylesi de geldi çattı işte.

E malumunuz artık sosyal medya var.Kimse mutlu değil ama herkes gülebildiği kadar gülsün bu bayram tek başına.Hartırlarsınız, geçen bayramların sahtecik bayram şekeri profillerini,herkes mangal başında mutlu sosyal medya fotoğraflarını. Aslında kimse kimsenin hâlini bilmezken bütün aile yanyana mesajları falan...

Çok yedik biz bayramlarda almadık bunu da. E yemeyiz artık.Çünkü gerçekten yalnızsın bu bayram... Belki biraz düşünmemiz için fırsat olabilir?

Gayrı söz mecliste. Nede olsa koca bayramlar geldi geçti.Bayram demek şenlik demek, sağlık demek..."sağlık ""!!!

Anlayana laf çok da; anlamayan da  çok.. Anlamaya hacet yok. Bir söz var 'keklik gibi yuruyeyim derken karga kendini unutmuş".

Karga evide bayramda bu bayram biline..

Bize de kalan bir erdem olacak bu bayram.Fırtınada dümene kimin geçeceği belli olmaz derler.  Neden bu bayramda da sen geçmeyesin ki dümmene.

Mümkün olmuşşa şayet iyi bayramlar..İyi bayramlar...

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları