Enes Özdemir

Enes Özdemir

10 Ekim 2018 09:30:00

BİR GÜL İLE BAHAR GELMEZ

Gazişehir Futbol Kulübü’nde Yalçın Koşukavak’ın ayrılmasından sonra yerine teknik direktör arayışları devam ediyor.
Şu hoca, bu hoca derken; yardımcı hocaların hazırladığı takım Elazığ deplasmanından özlenen skorla 3 puanı alıp geldi.
Yalçın hoca ile 7 haftada 6 gol atıp 11 puan toplayan Gazişehir takımı, Yalçın hocanın gitmesinden hemen sonra yardımcı hoca Erdal Güneş ile ligin zayıf takımlarından birisi olan Elazığspor’a deplasmanda 5 gol attı. Bu skoru 3 yönlü yorumlayabilirsiniz.
Birincisi Yalçın Koşukavak’ı istemeyen futbolcular 5 gol atarak Yalçın hocaya bir mesaj verdiler. İkincisi; Erdal Güneş’i seven futbolcu grubu Erdal’ı mahcup etmemek için sahada üstün performans gösterip maçı farklı kazandı. Üçüncüsü; Zaten zor günler geçiren Elazığspor maçın başında en iyi oyuncularının da kırmızı kart görmesiyle birlikte çözüldü ve böyle bir takımı da rahatlıkla yendiler.
Şimdi bu üç görüşün üçü de geçerli bir neden olabilir…
Ama yazılı ve görsel basına bakıldığı zaman Erdal Güneş ile kulübün devam etmesi yönünde ağırlıklı görüşler var. Evet, bende isterim bir Gaziantepli teknik adam ile şampiyon olup tarihe geçmeyi. Ama şuanda Erdal Güneş’in bu ağır yükün altından kalkabileceğini zannetmiyorum. Çünkü teknik adamlık görevinde henüz bir yılını bile doldurmayan bir Erdal Güneş’in ‘kurtlar sofrası’ diyeceğimiz bir ligin içinden sıyrılıp çıkması çok zor gözüküyor. Hakan Kutlu, Hüseyin Eroğlu, Giray Bulak, Erkan Sözeri, Metin Diyadin, Mustafa Reşit Akçay gibi kurt hocaların olduğu bir ligde Erdal Güneş’in en az daha 2 yıl yardımcılık yapıp deneyim ve tecrübe kazanması gerektiğine inanlardanım.
Hele hele 8’de 8 yapıp nerdeyse Süper Ligi ilk yarıda garantileyecek gibi giden bir Gençlerbirliği ile hiç yenilgi almayan bir Boluspor varken. Hele hele bu sene lige çıkan Altay, Hatay ve Afyonspor’un tırmanışlarının üst seviyede olduğu bir ligde Gazişehir’in işini zor olduğunu düşünüyorum.
Diyeceğim odur ki; yani bir gülün açmasıyla baharın gelmeyeceğini, baharın gelmesi için ağaçtaki hatta o bahçedeki bütün güllerin açması gerektiğine inanıyorum.

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları