Eyup Özkan

Eyup Özkan

22 Ağustos 2019 00:00:00

Dost acı söyler! Bu kadroyla işimiz zor!

Ne yazsam, nereden başlasam bilemedim! Açıkcası böyle bir futbolu bende beklemiyordum.

Hatırlarsanız geçen hafta yazdığımda takımın yavaş, yavaş ritmini bulduğunu ve taşların yerine oturduğunu ifade etmiştim ancak çok yanılmışım!

Daha öncede yazdım, dile getirdim. Yapılan transferlerin bir kaçı hariç bir çoğunu tanımıyoruz.

Lafı çok uzatmaya gerek yok... Fenerbahçe maçına dönelim...

Eğer bu takımı gerçekten seviyorsak, gerçek dost ise gerçekleri de yazmak gerekiyor.

Kesinlikle hakem hatalarının arkasına sığınmayalım... Hakem hataları zaten Türk futbolunun karayan yarası, bunlara alışık olmamız lazım.

Ama biz neler yaptık, nasıl bir futbol ortaya koyduk buna bakalım.

Maç öncesi teknik patron Sumudica, "Kellemizi ortaya koyup Fenerbahçe'ye teslim olmayacağız, sahada savaşacağız" demişti ve keşke teslim olsaydı daha iyi olurdu. Bir takım bu kadar kötü futbol oynatılamazdı. Daha doğrusu futbolda oynayamadık, çünkü koca 90 dakikada topla oynama yüzdemiz 24!

teknik patron Sumudica, birde dedi ki; "gönderdiğim oyuncular Süper Lig kalitesinde değildi!"

Pardon Fenerbahçe maçında oynayanların bir çoğu ve aldıkları oyuncuların kaçı Süper Lig seviyesinde oynayabilmiş. Sol bekte en iyi transferim dediği Junior Morais sahada yoktu ama Mehmet Erdem yedekte çünkü o yerli Rumen değil!!!

Sağ bekte Pawwel diye bir oyuncu var, doğrusu bu nasıl futbolcu demekten kendimi alamadım. Gençlerbirliği maçında yine mutlaka sahada olacaktır, lütfen iki dakikanızı ayırın sadece ileri geri koşmasına bakın bu adam futbolcu mu dersiniz. Hiç bir yetenek yok, hiç bir mücadele yok, ruh yok ama Sumudica'nın oyuncusu olunca kadroda yer bulabilirsin... 

Gönderdiğiniz Bjarnason, Segbefia ve Kerim Avcı Fenerbahçe maçında sahaya çıkanlardan daha iyi ve yürekli oynarlardı, en azından böyle bir rezalet futbol izlemezdik bay Sumudica!!

Chibsah, Tetteh sahada koşmuyor adeta yürüyorlar sayın hoca... Bu mu savaşacağınız, yüreğinizi ortaya koyacağınız futbolcular... 

Açıkcası bu teknik adamla ve bu oyuncularıyla işimiz zor. Zaman tanıyın diyeceğim ama bu takıma vereceğimiz zaman yetmez. Çünkü takım lige henüz hazır değil ve birbirini tanımayan oyuncular sahada. Buda Gazişehir için büyük handikap...

En başında dedik bu hoca kendi oyuncularını kadroya dolduracak ve cebini dolduracak... Öyle de oldu olmasına da bu takıma, bu başkanın verdiği emeklere yazık değil mi?

Allah korusun bu takım küme düşerse bir daha çıkmamız mücizelere kalır. Eğer varsa bir çözüm uygulayın yoksa verdiğiniz emeklere, mücadelere yazık olacak.

 

 

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları