Sinem Kırıcı

Sinem Kırıcı

12 Ekim 2018 00:05:00

DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ MÜ DEDİNİZ?

Bugün dünya kız çocukları günüymüş.Öyle olsun madem.Dün de ruh sağlığı günüymüş..Hadi ruhumuza da sağlığımıza da mutlu günler...Hem de bu ülkede ..Neyse..

 

Karamsar mı her şey? .Evet ..Bakınız ne kızlar var ki  günü, her günü aslında özel olan...Varsın ne önemi var ki kız olmuşsun erkek olmuşsun.

Bugün sokaklardaki istismara  maruz kız çocuklarının da günü,ışıklarda  araba camı silmeye çalışan kız çocuklarının da günü...

Ailesi için çalışmak zorunda kalan kızlarında günü, onkoloji servisinde yatan yada romatoloji koridorlarını aşındıran kızların da günü.

Ayakları üzerine sağlamca basıp sen misin? diyen sporcu, sanatçı, bilim kadını, savaş pilotu kızların da günü.

 

Madem öyle ne pahasına olursa olsun çocuklarını  aslanlar gibi yetiştiren annelerin de günü .

 

Yalanı hileyi bilmeden aslında nasıl yalan içinde kaldığını bilmeyen , bilseler aldatmanın, yalanlı  pazarlıkların  aslında sadece  kendini ve ailesini değil en çok çocuklarını aldatmak olduğunu babalarına, eşlerine ve etrafına haykıracak kızlarında günü.

 

Madem bir gün var , gün geçmeden haksız şartlarda çalıştırılan , negatif ayrımcılığın yüzüne yüzüne küfredilerek işlenen çalışma koşullarında çalışan kızların da  günü.

 

Nezaketli davranıp karşısındakine saygısında susan, uzak duran ,hatta haklıdır belki değip alttan aldığında da karşısındakinin arlı arından utanmış... sözünden bihaber olan sığ düşüncelere maruz kalan  kızların da günü.

 

Varsın bu gün de olsun...Ne olduğunu bilen aslında yerini kendi yapanların günü olsun..

 

Sinemce...

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları