Enes Özdemir

Enes Özdemir

6 Haziran 2018 09:27:00

GAZİŞEHİR’DE TEKNİK DİREKTÖR İŞİ ÇÖZÜLDÜ MÜ?

Erkan Sözeri ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarına giren Gazişehir Futbol Kulübü’nün İstanbulspor’dan ayrılan Yalçın Koşukavak ile anlaştığı yazılıp çizildi. Hatta Koşukavak’ın Gaziantep’e gelerek Gazişehir’in tesislerini incelediği bile iddia edildi.

Gerçi kulüpten herhangi bir resmi açıklama yapılmadı ama çıkan haberlere de yalanlama da gelmedi. Bu açıdan bakıldığı zaman Gazişehir’in Yalçın hoca ile flört halinde olduğu ve kamuoyu nabzını tuttuğu görüşleri hakim oluyor. Yalçın Koşukavak’ın teknik direktörlük geçmişinin çok başarılı olduğu söylenemez. Ancak geçen sezon İstanbulspor ile elde ettiği başarısı onu bu duruma getirdi.

Yeni çıktıkları
1. Ligde kısıtlı ve dar bütçe ile dev takımların arısında sıyrılıp ligi 50 puanla 9. sırada tamamlamak büyük bir başarı. Gazişehir’in 53 puanla play off oynadığını düşünürsek İstanbulspor'un 50 puan toplaması büyük bir başarı sayılır. Bu da Yamçın Koşukavak’ı 1. Lig takımlarının başarılı hocası arasına koymaya yetiyor zaten.

Aslında bu tür transferlerde hem risk hem de avantaj var. Risk; henüz bir başarı grafiği yakalayamamış, oyuncu üzerinde otoriter olmayan, maç deneyimi az olarak yorumlanabilir. Avantaj ise; ‘başarıya aç olan oyuncu ve teknik adamlar gittikleri yerlerde kendilerini kanıtlama adına bir yerine üç çalışıp başarıya ulaşabilir’ algısı da avantaja dönüşebiliyor.

Zaten belirli bir başarı grafiğini yakalayan teknik adam ya da futbolcu bu başarıyı anında yakalamadı ki. Tabi ki merdivenleri tek tek basarak çıkacak. Yalçın hoca da dün İstanbulspor ile bugün Gazişehir başarıyı yakalarsa yerini tabi ki sağlamlaştırır diye düşünüyorum. Yalçın hocanın Gazişehir’e gelip gelmeyeceğini birkaç güne kadar öğrenmek umuduyla...

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları