Enes Özdemir

Enes Özdemir

10 Mayıs 2018 08:37:00

PLAY-OFF’UN İKİ GÜÇLÜ TAKIMI EŞLEŞTİ

Ligi 3’cü sırada bitiren Boluspor ile 6’cı sırada bitiren Gazişehir Gaziantepspor takımları bana göre play-off’un iki güçlü takımı.Statü gereği Boluspor ile eşleşen Gazişehir Gaziantepspor Futbol Kulübü, ilk maçı kendi sahasında Cuma günü oynuyor. Tam bir şampiyonluk havasında geçmesi düşünülen maça yönetimi, teknik heyeti, futbolcu kadrosu, taraftarı hatta tüm kent olarak hazırlanan Gazişehir takımında moralle oldukça iyi.

Başkan Adil Konukoğlu’nun daveti ile sıra gecesinde moral bulan Kırmızı-Siyahlı takım, oldukça iyi bir hava yakaladı. Bu havayı yeşil saha yansıtması durumunda Bolu maçının ilk ayağını avantajlı bir skorla kapatır diye düşünüyorum. Tabi böyle maçları oynamak kolayı değil. 3 ihtimalli bir maç. 3 ihtimali göz önüne alarak hareket edilmeli.

Taraftar desteğini de arkasına alarak içeride oynayacağı maçı aleyhine çevirmesini bilmeli. İki ayaklı bu maçlarda ilk maçı deplasmanda oynayan takımlar her zaman avantajlıdır. Boluspor da bunu bilerek Gaziantep’e gelecektir. Çünkü ilk maçta ortaya çıkacak sonuca göre hareket ed ecek olan Boluspor, ilk maçını beraberlik üzerine kurgulayacak. Kontrataklarla bir gol bulup üzerine yatmayı da planlayan Boluspor, hatta buradan 1 farklı mağlubiyetin bile işine yarayacağını hesaplayarak sahaya çıkacaktır.

Bu ihtimalleri Erkan Sözeri hoca çoktan hesaplamış ve ona göre bir oyun sistemi ile sahaya çıkacaktır.

Cuma günü Gaziantep camiasının sevinç çığlıkları atacağı bir günü geride bırakmak dileğiyle hoşça kalın…

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları