Anıl Özmutlu

Anıl Özmutlu

20 Şubat 2020 00:08:00

SEVİN YETER

Bu fotoğrafa iyi bakın değerli dostlar.

Bu fotoğrafta yılların emeği, sevgisi, dostluğu var. Ben bu manzarayla neredeyse her gün karşılaşıyorum. Ve içimi bir huzur bir mutluluk kaplıyor.

Burası benim de zevkle çalıştığım Gaziantep Özel MMT Amerikan Hastanesi. 150 yıllık tarihiyle, Türkiyenin ilk özel hastanesi olması nedeniyle hepimizin yolu bir kere de olsa düşmüştür. Bilmeyen yoktur yani. Tarihi dokusunu, bahçesinin güzelliğini anlatmaya gerek yok.

E takdir edersiniz ki kediler için de çok güzel bir bahçe, çok güzel bir yuva oluyor. Ama bu bahçenin kedileri çok şanslı. Çümkü onları gerçekten çok seven , yağmur çamur demeden, yaz kış bakan, besleyen bir dostları var.

Adı gibi kendisi ve kalbi de çok nadide bir insan, hastanemizin 16 yıllık Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Ender Çiftçi.  Bizler ona dede diyoruz ama kediler konuşabilseydi emin olun çok daha fazla şeyler söylerlerdi.

Dedim ya bizim için aşina bu görüntüler diye. Ender abimiz ne zaman bahçeye çıksa tüm kediler peşinde. Filmlerde olur sanırdım ben hep ama bahçede durup parmağını şıklattığı anda hepsi etrafına doluşuyor.

Ender abimiz de bıkmadan usanmadan uğraşıyor kedileriyle. O kedilerin gözlerindeki sevgi anlatılmaz yaşanır gerçekten de. Ama Ender abinin gözlerindeki sevgi bambaşka. Bu sevginin etrafındaki insanlara, mesleğine, yansıması da çok net görülüyor. İnsanı sevmek hayvanları sevmekle, doğayı sevmekle,

17 Şubat Dünya kediler günüydü. Hayvanlara yapılan zulümlerin , işkencelerin bu kadar arttığı günümüzde çok önemli bir gündü aslında. Haberlerde ya da etrafımızda insan demeye dilimizin varmayacağı yaratıkların gerçekleştirdiği vahşeti gördükçe Ender abi gibi içi sevgi dolu insanların değeri çok daha önemli oluyor. Örnek almamız gereken çok şeyler olduğunu anlıyoruz.

Sevin dostlar. Çok sevdiğim bir arkadaşımın sevdiği için edene gerek yok. Bir hayvanı, bir insanı , doğayı, kısaca her şeyi sevmemiz için bir nedene ya da karşılığa gerek yok.

Sevin yeter………..

Aklınızda bulunsun:  İnsan olabilmenin yolu, yaratılmış her şeye sevgi ve merhamet duymaktır.

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları