Eyup Özkan

Eyup Özkan

9 Eylül 2021 00:04:00

Son hamleler nokta atış ve yerinde oldu

Avrupa'da transfer dönemi geçen hafta biterken Türkiye'de dün itibariyle sona erdi... Bir çok kulüp gibi Gaziantep Futbol Kulübü'de son saate kadar transferin en hareketli takımlarından birisiydi...

Özellikle Yeni Malatyaspor mağlubiyeti sonrası ortaya çıkan görüntü ve eksik bölge olmazsa, olmazlarından birisi golcü, diğeri ise stoperdi. Teknik patronda Erol Bulut'ta her açıklamasında eksiklikleri ve takviyelerin yapılmasını dile getirmişti.

Bunun üzerine çalışmalarını hızlandıran yönetim ilk sürpriz hamle Muhammet Demir ile geldi. Bu hamle belki bana göre çok sürpriz değildi çünkü ben böyle bir transferin olmasını bekliyordum çünkü Muhammet burayı çok istiyordu ve Başakşehir'de de ilk 3 haftada yeterli şansı bulamadı.

Tabii bu transfer takım açısından çok nokta bir atış oldu. Çünkü geçen sezon 17 gol 6 asist ile oynamış bir oyuncudan bahsediyoruz... Üstelik bildiği ve tanıdığı takıma ve artık burayı memleketi olarak gördüğü Gaziantep'e geldi. Bu Gaziantep FK için önemli bir avantaj, Muhammet karakteri ve futboluyla takıma katkı sağlayacağına inanıyorum.

Gelelim stoper bölgesine..

Tabii stoperde transfer beklerken kırmızı-siyahlılar Vetrih'in durumunun ne olacağı da karmakarışık olunca ofansif orta saha oyuncusu Faslı oyuncu Ahmed El Messaoudi, transfer edildi. Geçen sezon ortaya koyduğu performansına baktığımızda 30 maçta 8 gol 2 asist yapmış bir isim ve  iyi bir transfer yaptığımızı söyleyebilirim. Çünkü Avrupa ligleri de  dahil bu gol sayısına ulaşamayan bir çok golcü var..

Stoperde ise iş biraz uzadı. Hatta bizde aldığımız bilgiler doğrultusunda Steven Caulker transferinin son aşamaya geldiğine kadar yazdık ama menejerinin farklı oyunlar içine girmesi nedeniyle henüz burada noktayı koyamadık. Ve nihayetinde bu yazıyı yazarken ibre önce Braga'da oynayan Raul Silva'ya döndü daha sonra son dakika gelişmesiyle Caulker ile anlaşma sağlandı ve akşam saatlerine doğru lisans işlemleri başlatıldı. Tabii bu transferin son saatine kadar ne olacağı belli değil ama eğer stoperde de son noktayı koyarsak bana göre transferde son hamleler yerinde ve nokta atış oldu. 

Yeni transferlerin katılmasıyla birlikte ben Gaziantep FK'nın ligde üst sıraları zorlayacağı düşüncesindeyim. Kalede tutanımız sağlam, savunmayı da bir aksilik olmazsa Caulker ile birlikte sağlama aldık ve ileride de Dicko ile Muhammet ikilisinin yine iyi işler yapacağı inancındayım. İnşallah aksi bir durum olmazsa teknik patron Erol Bulut ile birlikte ligde iyi yerlere geleceğimizi Türkiye kupasında da en az yarı final göreceğimize inanıyorum...

Tabii futbolda ne kadar iyi ekibiniz, kadronuz olsa da biraz da şans gerektiren bir oyun. Örneğin Malatya maçı.. Biz kaçırdık, onlar sadece 3 kere geldikleri pozisyonda kendi bireysel hatalarımızdan kaynaklı buldukları golle kazandılar. Maçın genelini değerlendirecek olursak Gaziantep FK'nın ilk yarıyı 3-0 önde kapatması gerekiyordu.

O yüzden şans faktörü de yanınızda olacak ve fırsatları iyi değerdirirsek o zaman güzel günlerin bizi beklediğini belirterek yazıma nokta koymak istiyorum. Sağlıcakla kalın...

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları