Arif Kurt

Arif Kurt

5 Şubat 2018 01:45:00

Vali, Şahin, Özkeçeci ve Sivil insiyatife açık çağrımdır

Başta AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve teşkilatı olmak üzere, Zeytin Dalı Harekatı’nı destekleyen herkese açık çağrımdır.

ABD’nin PKK uzantısı PYD/YPG’ye verdiği 4 bin tırın üzerindeki silah ve mühimmatlarla başta Fırat Kalkan’ı ve şimdide Zeytin Dalı Harekatında onlarca askerimiz şehit olmuştur.

Ayrıca verilen bu silahlar PKK’nın eline geçmiş ve Türkiye’ye karşı kullanılmaktadır.

PYD/YPG’yi PKK’nın uzantısı olduğunu ABD’li senatörlerde kabul etmiştir.

Neresinden bakarsanız bakın uluslararası hukuka uymayan, NATO ve BM içindeki müttefiklik ilişkilerini görmezden gelen bu ‘Ben yaptım oldu’ mantığının dersini Cerablus’ta Mehmetçiğimiz verdi. Afrin’de insan olma dersi verilmeye devam ediyor.

Peki biz ne yapabiliriz!...

ABD’nin bu iki yüzlü tutumunu uluslararası kamuoyunda deşifre etmeli ve işlemen bu insanlık suçunun Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dahil heryerden hukuki hesabı sorulmalıdır.

Başta Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  iktidar Partisi il başkanı Eyüp Özkeçeci olmak üzere, CHP ve MHP il Başkanı dahil Zeytin Dalı Operasyonuna destek veren Oda dernek, vakıf ne varsa ABD’nin bu iki yüzlü tutumunu eleştiren kim varsa dünya çapında hukuki süreci başlatmalarını tavsiye ediyorum.

Ordumuz sahada kazanacaktır inşallah. Ama masada da iki yüzlülerin maskesini düşürmek Siyasetin ve sivil insiyatifli bordo berelilerin görevidir.

Bu meşaleyi dünyanın ilk ve tek Gazi şehri Gaziantep’ten başlatalım.  Ensar şehri Gaziantep bölgeki barışın tesisi için tarihi bu misyonu üstlenmeli ve öncülük etmelidir.

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları