Enes Özdemir

Enes Özdemir

8 Ağustos 2018 00:00:00

VİRA BİSMİLLAH

Yaklaşık 3 aylık bir aradan sonra tekrar futbolseverler ile bu hafta buluşacak olan Türk futbolu için “Vira Bismillah” dedik.

Hayırlısıyla başladığımız 2018–2019 futbol sezonuna ‘şampiyonluk’ parolası ile giriyoruz. Ancak ben şampiyonluk parolası ile girilen bir yol o kadar kolay olmayacaktır. Birincisi bütün takımlar sizin şampiyonluk için oynadığınızı bildiği için karşılaşmalarınız oldukça zorlu olacaktır. Hiç gücü veya iddiası olmayan bir takım sizin maçlarınızda aslan kesilecektir. Onun için şampiyonluk söylemleri ile oynanan her oyunun zorluk derecesi bir kat daha artacaktır. Umarım teknik heyet ve oyuncu grubu bu zorluk derecesini iyi bilip ona göre bir maç programı çıkartırlar.

İlk maç Osman Özköylü’nün çalıştırdığı Denizli deplasmanı. Ben bu maçın zor olacağını ve beraberliğin iyi bir sonuç olduğu kanısındayım. Geçen sene her ne kadar çalkantılı ve sıkıntılı bir dönem geçirse de Denizlispor, bu sezon daha derli toplu bir kadro kurdular. Bu açıdan bakıldığı zaman Gazişehir için zorlu bir deplasman olacak.

Özellikle kalede istediği transferi yapamayan ve savunma oyuncuları ile kontratlarda sıkıntılar yaşayan Gazişehir takımının yeni sezona tam hazır olarak girdiğini söyleyemeyiz. İki stoperinden birisi olan İsmail Konuk ile kırgınlık yaşayan Gazişehir, daha sonra bu oyuncuyu antrenmanlara çıkartarak yeni sezona hazırladı. Yeni gelen Yalçın ile Bahadır ise biz futbolseverlere göre kapalı bir kutu şeklinde. Yeni sezonda forma şansı bulurlarsa izleme fırsatımız olacak. Kalede ise henüz hazır olmayan Nihat Şahin’in yeterli olup olmayacağını maç günü karar verilecek. Eğer Nihat hazır olmaz ise kaleyi genç eldiven Fatih Gülmez’in koruyacağı ifade ediliyor. Geçen sene 3. Lig ekiplerinden Tire 1922’de kiralık oynayan Fatih’in ne kadar verimli olacağı ise soru işareti.

Bekleyip göreceğiz, şunun şurasında pazara ne kaldı ki…

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları