Erdener Karataş

Erdener Karataş

15 Mayıs 2019 00:00:00

Ya Karabük Olmasaydı!

Ligin son haftasına girilirken Gazişehir Gaziantep, Play-Off hattının son sırasında Adana Demirspor'un sadece 1 puan üstünde kendine yer buldu.

Sezonun en yüksek bütçeli iki takımının sezon grafiği ise kâh inişli kâh çıkışlı oldu. Ligin genel yapısı yine gösterdi ki, mutlak başarı para ile değil takım olmayı başardığın zaman geliyor. Bu sezon iki takımın kaderi ise neredeyse aynı. Sezon boyunca lig seviyesinin üstünde oyuncular transfer edilmiş olsa da, bazen yanlış hoca tercihleri bazen ise takım içi uyumsuzluklar sezonun sonunda iki takımı hedeflerinden çok uzakta bıraktı.

Sona 1 kala...
Geçirdiğimiz 33 hafta sonunda genel görüntüye bakacak olursak final haftalarına yaklaştıkça Gazişehir'de performans düşüklüğü oldukça üst seviyelere ulaştı. Belli dönemlerde direk çıkma potasına dahi giren camia üst üste aldığı puan kayıplarıyla neredeyse Play-Off şansını dahi kaybetme konumuna geldi. Son haftaya girerken kritik bir konumda olan Gazişehir, bu sefer fikstürün kazandırdığı bir takım olarak yüksek ihtimalle Play-Off yarışında kendisine yer bulacak. Peki ya son hafta rakip küme düşmesi haftalar öncesinden belli olan Kardemir Karabükspor olmasaydı? O zaman o son 90 dakika yüzleri güldürebilir miydi? İşte orası muamma... Eğer Süper Lig bileti almak istiyorsanız, bu ligde hiç bir takımı şakaya almayacaksınız. İşte bu yüzdendir ki, final haftalarını iyi değerlendiremeyerek işi son haftaya bırakan oyuncu grubunun, kalan son 90 dakikayı kesinlikle ve kesinlikle hafife almaması ve konsantrasyon eksikliği yaşamaması gerekir. Karabükspor'un gençleri 1. Lig'e veda maçında, kendilerini ispatlamaya çalışacaklardır.

Haftaya Play-Off eşleşmeleri ve sezon değerlendirmesi ile ilgili yazımla siz değerli okurlarımızla birlikte olmaya devam edeceğim. Gazetemiz vasıtasıyla da hafta sonu Süper Lig bileti almaya hak kazanan Gençlerbirliği ve Denizlispor'u tebrik ediyor, kazananın Türk futbolu olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla...

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları