Böyle canilik görülmedi

Baba değil canavar! 3 aylık bebeğini öldüresiye darp etti!
Böyle canilik görülmedi

Türkiye’de son yılların en kan dondurucu vahşeti Gaziantep’te yaşandı. Gözü dönmüş cani 2 aylık bebeğini, ağladığı için öldüresiye dövdü. Gizli çekimle kaydedilen görüntüler izleyenlerin kanını dondurdu ve infiale neden oldu. Vahşi olay ülke gündeminde en çok konuşulan konu olurken, cani baba Yunus Göç, tutuklandı. Beyin travması geçiren Cihan bebeğin kanaması durduruldu ve yoğun bakımda tedavi altına alındı.
Gaziantep yine insanın kanını donduran bir olaya tanık oldu. Gaziantep'te Yunus Göç., ağlayan 2 aylık bebeğini döverek darp etti. Bebek tedaviye alınırken, çocuğuna uyguladığı şiddet cep telefonu kamerasıyla kaydedilen cani baba, tutuklandı. Şiddete maruz kalan Cihan bebek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kanunlar çerçevesinde çocuğun devlet koruması altına alınması ve mağdurun yanında olunmasına ilişkin tüm tedbirlerin alındığını vurguladı.

GÖRÜNTÜLERİ ANNE ÇEKTİ

Gaziantep'te, bir babanın 2 aylık bebeği Cihan Göç'ü defalarca tokatladığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı. Bebeğin annesi Semra Göç, eşi Yunus Göç’ün 2 aylık Cihan’a farklı dönemlerde tokat attığını görünce, bunu kayıt altına almak için gizli kamerayla görüntü alma planı yaptı. Semra Göç, evin bir köşesine koyduğu cep telefonu vasıtasıyla eşinin Cihan bebeğe yaptığı işkenceyi kayıt altına aldı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki oluşurken, aldığı darbelerle ağır yaralanan ve beyin kanaması geçiren bebek hastanede tedavi altına alındı. 2 aylık bebeğin defalarca ve acımasızca tokatlayan baba ise tutuklandı. . MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, bebeğin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alındığını açıkladı.

OLAY KAHVELİPINAR’DA YAŞANDI

Olay, 28 Kasım 2021 Pazar akşamı Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Kahvelipınar bir evde meydana geldi. İddiaya göre, 2 aylık Cihan bebek, babası tarafından öldüresiye dövüldü. O anlar ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Yürekleri sızlatan görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından ortalık ayağa kalkarken, kafasında travmaya bağlı beyin kanaması geçiren bebek Özel Anka Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Cani babanın şiddetine maruz kalan 2 aylık bebeğin hayati tehlikesi devam ederken, baba Yunus Göç isimli şahıs gözaltına alındı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan Gaziantep Valiliği, cani babanın gözaltına alındığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya mecralarında ilimizde çekildiği anlaşılan bir babanın bebeğini darp ettiğine dair görüntüler yer almaktadır. 29.11.2021 tarihinde emniyet güçlerimize bildirilen bir bebeğin darp neticesinde yaralandığı olayla ilgili alınan ifadelerde Y.G. isimli şahsın C. G. isimli bebeğini darp ettiğine dair kamera kayıtları bulunduğu anlaşılmıştır. Hastaneye getirilen bebek C.G.'nin doktor raporunda kafasında travmaya bağlı yaralanma olduğu bildirilmiş, hastanede tedavisine başlanmıştır. Olayın şüphelisi Y. G. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve adli süreç başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

BABA TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan baba Göç, adliyeye sevk edildi. Adliye'de Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Göç, tutuklanarak cezaevine konuldu. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada anne ile çocuk hakkında tedbir kararı aldırılacağı belirtildi. Konuyla ilgili Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklama yaptı. Yazılı açıklamada mağdur çocuk Cihan Göç'ün yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam etmekte olduğu belirtilirken, "Mağdur çocuğun annesinin ifadesine Adli Görüşme Odasında devam etmektedir. Alınacak ifade ve elde edilen deliller gereğince mağdur çocuk için 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve annesi için de 6284 sayılı Kanun uyarınca gereken tedbir kararları alınacaktır" ifadeleri kullanıldı.

BEBEK GAÜN’DEN ANKA’YA SEVK EDİLDİ

Kafasında travmaya bağlı beyin kanaması geçiren bebek Özel Anka Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırken, Özel Anka Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı İsmail Demir, bebeğin gece saatlerinde Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden kendilerine sevkli olarak kafa travması şikayetiyle geldiğini söyledi.

BEYİN KANAMASI DURDURULDU

Beyin kanaması tespit edilmesi üzerine bebeğin yoğun bakım takibi için hastanelerine getirildiğini dile getiren Demir şöyle konuştu: "Gece 1 civarında hastanemize geldiğinde şuur durumu uykuya meyilliydi, hareketlerinde biraz azlık vardı. Genel olarak çok da kötü değil ama iyi de değildi, şuur durumundan dolayı, travmaya bağlı olarak. Yapılan tetkiklerinde kanama tespit edildi. Ameliyatlık bir durumu yoktu ve medikal tedavisine başladık. Çekilen kontrol tomografilerinde kanamasında artış olmaması üzerine medikal olarak şu an yoğun bakımda tedavi etmekteyiz. Şu an için beyin kanaması durduruldu. Durumu ilk geldiğine göre daha iyi."

BAKAN GÜL’DEN KINAMA

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te Yunus .G'nin 2 aylık bebeğini darbetmesini kınadı. "Minik bir bebeği hunharca, zalimane şekilde darbeden şüpheli, nöbetçi mahkemece tutuklandı. Bu konuda Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı derhal soruşturma başlattı." diyen Gül, kanunlar çerçevesinde çocuğun devlet koruması altına alınması ve mağdurun yanında olunmasına ilişkin tüm tedbirlerin alındığını vurguladı.Bakan Gül, olayın yargı makamları tarafından takip edildiğini hatırlatarak, "Yaşanan olay herkesi derinden yaraladı. Minnacık bir yavruya bu zulmü hangi evrende, hangi dünyasına sığdırdı anlamak gerçekten mümkün değil. Bu tür tablolar insanı derinden üzüyor, hepimizi yürekten yaralıyor. Bu konuda, bu görüntüler insan olarak, bir baba olarak, bir vatandaş olarak bu tür vahşetleri, bu tur şiddetleri, bu tür hadiseleri görmek hepimizi derinden yaralıyor." diye konuştu.Bu tarz olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Gül, "Bu tür hadiseleri ve faillerini şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

CANİ ADAMIN EN AĞIR CEZAYI ALMASI İÇİN KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Öte yandan Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, bebeğin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alındığını açıkladı. Atay, yaptığı açıklamada: “ Gaziantep’te 2 aylık öz evladına işkence eden sözde baba hakkında Gaziantep Valiliği tarafından işlem başlatıldı. Bebek ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Bu cani adamın en ağır cezayı alması için konunun takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı.

VALİ DAVUT GÜL CİHAN BEBEĞİ ZİYARET ETTİ

Gaziantep Valisi Davut Gül, babası Yunus Göç'ün dövdüğü, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan 3 aylık Cihan bebeği ziyaret etti. Öğle saatlerinde beraberinde İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki ve ilçe kaymakamları ile hastaneye gelen Vali Gül, tedavisi devam eden Cihan bebeğin durumu ile ilgili doktorlardan bilgi aldı. Vali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bebeğimizi hastanede ziyaret ettik. Çok şükür tedavisi olumlu devam ediyor. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı şiddeti uygulayan 'baba' tutuklandı. Bundan sonraki süreci bütün yönleriyle ailemizle birlikte takip edeceğiz. İnsanlık dışı görüntülerin yayılmasına aracı olmayalım lütfen." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN ANINDA TAKİP

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, “#Gaziantep'te babası tarafından dövülen bebekle ilgili Gaziantep Valiliği, Gaziantep Polisi , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğümüz hemen müdahale etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden arkadaşlarımız hemen bebek ve annesinin yanına gitti. İhtiyaçları ile ilgilenip olayın her aşamasını takip edeceğiz” dedi.

CEZASINI ÇEKSİN. HİÇ ÇIKMASIN ORADAN

2 aylık bebeği babası tarafından acımasızca dövülen anne Semra Göç, yaşadıklarını anlattı. Günlerdir uyuyamadığını söyleyen gözü yaşlı anne Göç, eşinin en ağır cezayı almasını istediğini belirterek, "En ağır cezayı alsın hapse girsin. Cezasını çeksin. Hiç çıkmasın oradan" dedi. Eşinin bebeğine uzun süredir şiddet uyguladığını söyleyen Göç, bebeğin babasının kucağındayken hep ağladığını belirtti. Kendisini suçlamaması için o anları gizlice kayda aldığını ifade eden Göç, ". Çocuğu severken de 'Oy seni annen mi dövdü' diyordu" dedi.

RTÜK'TEN YAYINCILARA ÇAĞRI AÇIKLAMASI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Gaziantep'te bir babanın bebeğini darbettiğine dair sosyal medyada yer alan görüntülere ilişkin yayıncılara hassasiyet çağrısında bulundu. RTÜK'ün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:"Gaziantep'te bir babanın bebeğine uyguladığı şiddetle alakalı valilik gerekli işlemleri tesis etmiştir. Elim olaya ilişkin görüntülerin medya organlarında verilmesi ise sorumlu yayıncılıkla bağdaşmamaktadır. Yayıncılarımızdan hassasiyet beklediğimizi önemle rica ederiz."


Mehmet Torun
30.11.2021


Yorum yap

Diğer Haberler