Neden Ak Parti?

MHP’den Ak Parti’ye geçişi çok konuşulan Bayram Kemal Kılıç, PUSULA’ya önemli açıklamalarda bulundu.
Neden Ak Parti?

MHP’nin eski başkanlarından olan ve görev yaptığı dönemlerde MHP’yi Gaziantep’te önemli bir noktaya taşıyan Kemal Kılıç, Ocak ayında yapılan il kongresinde Eyüp Özkeçeci başkanlığındaki Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmişti. Ak Parti’yi neden tercih ettiğini anlatan Kılıç, “Milli ve yerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak için Ak Parti’yi tercih ettim. Ülkemizin geleceği, bekası Cumhur İttifakına destek olmaktır” dedi.

Bayram Kemal Kılıç, yıllarca MHP’de Gaziantep İl Başkanlığı yapan ve ülkücü camiada sevilen isimlerden birisi. Aynı zamanda sanayici kimliği ile de tanınan Kılıç, Ocak ayında yapılan kongrede sürpriz şekilde Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmişti.

PUSULA’YA AÇIKLADI

Bayram Kemal Kılıç, Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Demir ve Gazetemiz Yazarı Arif Kurt’a Ak Parti’ye geçiş süreci, Gaziantep ve Türkiye gündemi, sanayi ve kentin sorunlarına yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Kongre sonrasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Bayram Kemal Kılıç, “Başka Türkiye yok. Hepimiz elele verip, ülkemizi müreffeh Türkiye emeline ulaştıracağız. Gaziantep’i de daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz” dedi.

NEDEN AK PARTİ?

Kemal Kılıç, Ak Parti’ye katılış sürecini şöyle açıkladı: Yıllardır siyasetin içerisindeyim. Bir dönem uzak kalsam da, Türkiye ve dünya gündemini hep yakından takip ettim. Yerli ve bir milli Cumhurbaşkanı gördüm. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu bağlamda çok teşekkür ederim. 1993 yılını çok iyi hatırlıyorum. Karabağ savaşında rahmetli Elçibey’in yaralıları taşımak için istediği helikopteri bile gönderememiştik. Şimdi ise Azerbeycan-Ermenistan savaşında Türkiye’nin tavrını çok net gördük. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bütün dünyaya Azerbaycan’ın yanında olduklarını ilan etti. Savaş uçağı, İHA, SİHA, helikopter, mühimmat, asker ne gerekiyorsa gönderdi. Sonucunu hep beraber yaşadık. Aynı şekilde Libya’da, Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, savunma sanayinde, S-400 meselesinde dik durarak Türkiye’nin geleceği için yapılması ne gerekiyorsa yaptığına şahit olduk. Cumhurbaşkanımız, şu anda ülkenin bekası için elini değil, gövdesini taşın altına koymuş durumda. Bu nedenle Cumhurbaşkanımıza destek olmayı, yanında olmayı vatani bir görev kabul ederek, Ak Parti’ye katılmaya karar verdim” dedi.

ÖZKEÇECİ İLE AİLE BAĞIMIZ VAR

Kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olmaya karar verdiği günlerde, Eyüp Özkeçeci’den yönetim kurulu teklifi geldiğini ifade eden Kılıç, “Eyüp Özkeçeci ile yıllardır süregelen dostluğumuz var. Özellikle babası ile çok fazla ticaret yaptık. Aile dostu diyebileceğim ve hem saygı duyduğum insanlar. Eyüp Başkan daha önce de bir kaç kez bana partiye katılma teklifinde bulunmuştu. Azerbaycan savaşındaki milli duruşun ardından, Eyüp Başkan’ın teklifini kabul ettim ve yönetime girdim” diye konuştu.

FATMA ŞAHİN İLE TOPLANTILAR YAPIYORUZ

Kendisine yerel yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevi verildikten sonra, daha yaşanabilir bir Gaziantep için çalışmalar yaptığını söyleyen Kılıç, “Bu süreçte Fatma Şahin başkanım ile 2-3 kez toplantı yaptım. Bu süreçte gördüm ki, Fatma Şahin insanüstü bir çalışma performansı gösteriyor. Siyasette bu noktaya nasıl geldiğini çok daha iyi anladım. Sorunlar üzerine sürekli görüş alışverişinde olmamızı istedi. Geçtiğimiz günlerde il yönetimi kurulu üyelerimiz ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini yerinde inceledik. Yaptığı ama gözükmeyen devasa projeler var.

PANOROMA MÜZESİ’Nİ HERKES GÖRMELİ

Fatma Şahin, öyle bir Panaroma Müzesi yapmış ki, Gaziantep’te yaşayan herkesin bu müzeyi görmesi ve yaşaması lazım. Gaziantep Savunması’nda Fransızlar’a, İngilizler’e karşı nasıl direnildi, halk nasıl azim etti, nasıl savaştı, nasıl kazandı? Hepsini yaşayarak izliyoruz. Müzeyi gezerken çok duygulandım ve çok fazla beğendim. Ancak eksikliğimiz bu müzeyi tanıtamamışız. Özellikle çocuklara müzeyi gezdirip, geçmişimizi ve bu kentin nereden nereye geldiğini çok iyi anlatmamız lazım. Bunu Fatma Başkanımıza da söyledim. Buraya çocukları çekelim, halkı çekelim dedim. Aynı şekilde Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi. Türkiye’de böyle bir park var mı bilemiyorum? Yüz tanıma sistemi ile kaybolan çocuk anında bulunuyor. Kuraklık döneminde Düzbağ’ın ne kadar önemli bir yatırım olduğunu çok daha iyi anladık. Bu kentin 50 yıllık su sorunu bu proje sayesinde giderildi. Yatay şehirleşme açısından Kuzey Şehir, Güney Şehir projeleri. Hepsi çok doğru yatırımlar. Açıkcası bu projelerle gurur duydum.  Bu projelerin halka daha iyi tanıtılması gerektiğini Fatma Başkanımıza da söyledim.

TAHMAZOĞLU VE FADILOĞLU’DA BAŞARILI HİZMETLERE İMZA ATIYORLAR

Fatma Şahin gibi, Mehmet Tahmazoğlu ve Rıdvan Fadıloğlu Başkanımız ile de toplantılar gerçekleştirdik. Şunu kabul etmek gerek. Gaziantep’te yerel belediyecilik açısından önemli projelere imza atıldı, atılıyor. Bunu şehir dışına çıkıp kentimize geldiğimizde çok daha iyi anlıyoruz.  Gaziantep adına seviniyorum. Elbette eksikler var ama bu sorunlar giderilecek sorunlar… Şahinbey bölgesindeki kentsel dönüşüm, Şehitkamil’deki sosyalleşme küçümsenecek çalışmalar değiller. Eksiklerimiz üzerine beyin fırtınası yapıp, sorunları hep birlikte elele vererek gidereceğiz…

TRAFİK SORUNU ÇEVRE YOLLARI İLE ÇÖZÜLEBİLİR

Gaziantep’te genel şikayetlerden birisi trafik. Moskova’yı çepeçevre saran çevre yolları var. Bu yollara her yerden giriş ve çıkışlar var. Gaziantep’te çevre yolları artırılarak, şehir trafiğinin yükü azaltılabilir. Var olan çevre yollarının giriş ve çıkış sayıları da artırılmalı. Kentleşmede kesinlikle dikey mimariden, yatay mimariye geçiş yapılmalı. Bu bağlamda Kuzey Şehir projesini önemsiyorum.

MOTOR ÇOK GÜÇLÜ…

Kemal Kılıç, Ak Parti’nin çok güçlü bir lidere sahip olduğunu vurgulayarak, “Esnaf tabiriyle motor çok güçlü diyebiliriz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, toplumda çok fazla karşılığı olan ve sevilen bir lider. Ancak, vagonlarda biraz değişime ve tamirata ihtiyaç var. Özellikle ben duygusuna kapılan bazı isimleri görebiliyorum. Ülkemiz için, vatanımız için hepimiz biz diyebilmeliyiz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın her demecinde biz vurgusunu görebiliyorken, bazı isimlerin benlik duygusuna kapılmamaları gerekiyor. Kitleleri peşinden sürekleyen, bu oyu alan kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır, Herkes bunu çok iyi bilmeli…

HERKES ÇALIŞMAYA ÖNCE EVİNDEN BAŞLAMALI

Önünümde kritik bir süreç var. Ve Z kuşağının Ak Parti için en kritik sorun olduğu dile getiriliyor. Z Kuşağı dediğimiz kimler. Senin, benim, hepimizin çocukları. Burada topluma, Ak Partili isimlere büyük görev düşüyor. Öncelikle kendi evimizi, kendi çocuğumuzu ikna etmeliyiz. Herkes evindeki çocuğunu ikna ederse, sorun zaten kendiliğinden ortadan kalkıyor. Hepimiz, çocuklarımıza ülkemizin nereden nereye geldiğini, milli şuuru, birlikteliği, bekayı öğretmeliyiz. Geçmişimizi anlatmalıyız. Bu ülke nasıl kurtuldu, ne kahramanlıklar yaşandı. Hepsini onların beynine kazımalıyız.

AKŞAMLARI EVDE KAZAN KAYNAMALI

Adetlerimiz, gelenek ve göreneklerimizden vazgeçmemeliyiz. Öncelikle herkes evinde akşamları kazan kaynatmalı, çocuklarına yemek yapmayı öğretmeli. Hazır yemek kültüründen uzaklaşmalı, özümüze dönmeliyiz. Kazan kaynaması demek, akşam olunca evin tüm bireylerinin aynı masa etrafında toplanması, sohbet etmesi, dertleşmesi demek. Kazan kaynaması, tasarruf demek. Bunu mutlaka yapmalıyız. Evdeki çocuklarımıza sahip çıkarsak, ülkemizin geleceği aydınlık, önü açıktır…

AK PARTİ ESKİ İSİMLERİ KAZANMALI

Z Kuşağı kadar önemli iki mesele de eğitimle insanlar ve Ak Partili eski isimler. Ak Parti, yıllarca birlikte yol yürüdüğü, ama şimdi bir şekilde kendisinden uzaklaşan o isimleri yeniden kucaklamalı. Yolda bulduklarını, yola çıktıklarına tercih etmemeli. O insanları bir şekilde geri çekebilmeli. Bir de eğitimli insanlar var. Ak Parti onlarla sürekli istişare halinde olmalı. Onların sesini daha fazla dinlemeli, görüşlerini dikkate almalı. Eğitimli insanları değerlendirmek gerek. Eğitim çok önemli. Yetişmiş üstün zekalı çok sayıda insanımız bugün yurt dışında önemli görevlerde. NASA’da çok fazla Türk var. Yetişmiş insanımızın kıymetini bilelim ve onları değerlendirelim…

HEPİMİZ ELELE OLMALIYIZ

Önümüzdeki çok kritik bir 2023 seçimleri var. Ak Parti, halkın, kitlelerin partisi. Bugünlere kolay gelmedi. Kimse kimsenin ayağından çekmeyip, herkes elele vererek, Türkiye için, geleceğimiz için 2023 seçimlerinden alnımızın akıyla ayrılmalıyız. Bunun için çok daha fazla çalışmamız, halkın ayağına gitmemiz, onları kucaklamamız gerekiyor. Bunu yapabilecek bir kadro var. Hem yerel yönetimlerde başarılı belediye başkanlarımız, hem de il ve ilçe teşkilatlarımız ile bir bütün olarak bunu başarabiliriz…

GAZİANTEP SANAYİDE DEĞİŞİM YAŞAMALI

Aynı zamanda işadamı olan ve Organize Sanayi Bölgesi’nde önemli yatırımları olan Kemal Kılıç, iş dünyasına da çağrıda bulundu. Kılıç, “Geleneksel ve herkesin yaptığı yatırımlar yerine, farklı sektörlere yönelmek gerekiyor. Herkes 3-5 sektöre kilitlenmiş durumda. Artık bundan vazgeçip, katma değeri daha yüksek ve kimsenin olmadığı sektörlere yönelmek gerekiyor. Gaziantep’te para kazanma sorunu var. İhracat çok fazla yapılıyor ama, verimlilik maalesef çok düşük. Bir de borçlanma çok fazla. Sadece sanayici değil, vatandaş da bilinçsiz borçlanıyor. Bunun önüne geçilmeli. Bir de eni iyi paralarla yurt dışına gönderip eğitim aldırdığımız ve sonradan Gaziantep’e dönen çocuklarımıza, geçmişimiz, milli şuurumuzu çok iyi anlatmalıyız“ dedi. 


Mehmet Demir
18.03.2021


Yorum yap

Diğer Haberler