Oyuna gelmeyin!

Kılavuzlu Barajı’nın olmayan 80 milyon TL ödeneği kriz yaratınca, Şamil Tayyar milletvekili arkadaşlarını böyle uyardı…
Oyuna gelmeyin!

İslahiye ve Nurdağı bölgesi için hayati önem taşıyan Kılavuzlu Barajı’nın 2021 yılı için ayrılan 80 milyon TL ödeneğinin iptal edildiğiiortaya çıkınca, MKYK üyesi Şamil Tayyar devreye girdi. Tayyar, hem Bakan Bekir Pakdemirli, hem de DSİ Genel Müdürlüğü ile temasa geçip ödenek meselesinin yeniden ele değerlendirilmesini sağlarken, gelişmelerin yalan olduğunu belirten Ak Parti Milletvekili Ali Şahin ile diğer milletvekillerini “Sizi yanıltmışlar. Oyuna gelmeyin. Oyunu birlikte bozalım” uyarısı yaptı.

Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı ilçeleri için hayati öneme sahip olan Kılavuzlu Barajı Sulama Projesi için 2021 yılı bütçesinden ayrılan 80 milyon liralık ödeneğin iptal edildiği ortaya çıktı.  İptal bilgisini ilk defa gazeteci Arif Kurt, sosyal medya hesabından şok gelişme olarak duyurdu. Kurt’un paylaşımına Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar yanıt verdi. Tayyar, iptal kararının doğru olduğunu ama Tarım Bakanı ve DSİ Genel Müdürlüğü yetkilileriyle yaptığı görüşmeler sonucunda, sorunun çözüleceğini belirtti. Ak Parti Milletvekili Ali Şahin habere yalanlama yapınca Tayyar, oyuna gelmemesi konusunda Ali Şahin’i uyardı ve “ Gel bu oyunu birlikte bozalım” diyerek son bir twit attı.

Ak Parti Gaziantep Milletvekillerinin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi ziyareti sırasında Kılavuzlu Barajı"nın 4. Kısım sulama projesi için yılbaşında ayrılan 80 milyon liralık ödeneğinin iptal edildiği ortaya çıktı. Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, bilgiyi doğrularken, Ak Parti Milletvekili Ai Şahin’den yalanlama geldi. Tayyar ve Şahin’i karşı karşıya getiren 80 milyonluk ödenek haberinde sosyal medya kullanıcıları Ali Şahin’e tepki gösterdi.

3 MİLLETVEKİLİ PAKDEMİRLİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Ali Şahin ve Sait Kirazoğlu, beraberlerinde Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke ile birlikte önceki günkü Ak Parti Grup Toplantısı sonunda Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi.

Ak Parti Milletvekilleri, Çetintepe, Kılavuzlu ve Barak baraj ve sulama projeleri ile tarım ve hayvancılık alanındaki proje ve yatırımları Tarım ve Orman Bakanımız Pakdemirli ile bir araya geldiklerini sosyal medya hesaplarından duyurdular.

80 MİLYON LİRALIK ÖDENEK NEREDE?

Ak Parti Milletvekillerinin Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ziyaretleri üzerine Gazeteci Arif Kurt, sosyal medya hesabından; “Vekillerimizin Tarım Bakanını ziyaret edip sulama projelerini görüştüğü saatlerde Kılavuzlu sulaması 4.kısım inşaatı için yılbaşında ayrılan 80 milyon liralık ödenek iptal edildi” paylaşımında bulundu.

TAYYAR: YENİDEN DEĞERLENDİRELECEKLER

Gazeteci Kurt’un paylaşımına Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, doğruluğunu teyit ederek, "Maalesef ödenek iptali haberi doğru. Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli ve DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’la görüştüm. Yeniden değerlendireceklerini söylediler’ paylaşımında bulundu. Tayyar, konunun Bakanlık ve DSİ Genel Müdürlüğü boyutunda sıkı takipçisi olduğunu kaydetti.

ALİ ŞAHİN’DEN ŞOK ÇIKIŞ

Arif Kurt’un paylaşımı doğrulayan ve sorunun çözümü için çalıştıklarını ifade eden Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar’a kendi partili milletvekilinden şok bir yalanlama geldi.

Ak Parti Milletvekili Ali Şahin, Şamil Tayyar’a cevaben; ““Doğru değil vekilim. ”Bakan Yardımcısı Sn Ayşe IŞIKGEC “Asılsız haber, bütün projelerde olduğu gibi ödenek kılavuzlu projesinin üzerinde, iş proğramına bağlı olarak kullanılacak Sn. Vekilim DSİ Gen. Md.  Sn Kaya Yıldız Beyin 23:30 itibariyle haberinizle ilgili yalanlamaları!” paylaşımı bulundu.

TAYYAR’DAN ŞAHİN’E OYUNA GELME UYARISI

Ak parti Milletvekili Ali Şahin’in MKYK Üyesi Şamil Tayyar’a yalanlamada bulunması Tayyar’ın tepkisine neden oldu. Tayyar, oyuna gelmeyin uyarısında bulunarak, “Yanıltmışlar sizi. Yanlış bilgiye amel edip sosyal medya üzerinden yol arkadaşınıza yüklenmek yerine hakikati arasaydınız. DSİ Genel Müdürü de Bakan Bey de bugün söz konusu projede 80 milyon ödenek olmadığını söyledi. Oyuna gelmeyin. Oyunu birlikte bozalım” dedi. 


Mehmet Torun
10.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler