Sürpriz liste

Ak Parti’de 14 kişilik yürütme kurulu üyeleri belli oldu
Sürpriz liste

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilen Eyup Özkeçeci, 50 kişilik yönetim kurulundan oluşturduğu 14 kişilik yürütme kadrosunu oluşturarak kamuoyu ile paylaştı. Bir önceki dönemki listede sadece 3 kişinin yer aldığı yönetimde değişim rüzgarı esti. 14 kişilik yürütme kurulunda 11 yeni isim ile yola devam eden Özkeçeci, Teşkilat Başkanlığına Ömer Marakoğlu, Yerel Yönetimler Başkanlığına MHP eski il Başkanı Bayram Kemal Kılıç’ı, İl Sekreterliğine de Abdulkadir Güven’i getirdi.

Ak Parti Gaziantep’te haftalardır beklenen yürütme kurulu üyeleri belli oldu. Sürprizlerle dolu listede 14 kişilik kadroda 11 değişim yaşandı. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, “Yerelde Gaziantep, ülkemiz ve genelde ümmet için çalışma yapacağız. 50 Asıl Yönetim Kurulu üyemiz ve 25 yedek üyemiz var. İl Disiplin Kurulu 5 asıl, 5 yedek, İl Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu 3 asıl ve 3 yedek olmak üzere 90 kişiyiz. Gaziantep’te bu 90 kişi, kendi bölgelerinde, çevrelerinde kıymetli, bulunduğu bölgeye değer katan kişilersiniz. Bölgesinde karşılığı olan, sözü dinlenen, bizim için Akil insanlardır” dedi.

İl kongresini yapan Ak Parti’de gözler 14 kişilik icrada kimlerin olacağına çevrilmişti. İl Başkanı Özkeçeci, A Takımını oluşturmak için harıl harıl çalışırken, icraya son şeklini verdi. Geçtiğimiz hafta 7. Olağan kongresini gerçekleştiren Ak Parti Gaziantep İl teşkilatında, yürütme kurulu üyeleri dün belirlendi.

ÖZKEÇECİ’NİN YENİ YÖNETİMİ ŞÖYLE:

Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Ertuğrul Teymur
Teşkilat Başkanı Ömer Marakoğlu
Seçim İşleri Başkanı Mustafa Edip İzol
Tanıtım ve Medya Başkanı Eyüp Kavas
Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Parlak
Sosyal Politikalar Başkanı Zehra Ünal
Yerel Yönetimler Başkanı Bayram Kemal Kılınç
Ekonomi İşleri Başkanı Faruk Eruslu
Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Mahmut Birlik
İnsan Hakları Başkanı Abdurrahman İnal
Mali ve İdari İşler Başkanı Mehmet Kaplan
Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Mustafa Kılıç
AR-GE Başkanı Tuğba Satıl Alkan
İl Sekreteri Abdulkadir Güven

YÖNETİMDEKİLER BİZİM İÇİN AKİL İNSANLAR

Açıklamalarda bulunan İl Başkanı Özkeçeci, “3 Şubat günü Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle üçüncü dönem İl Başkanlığı görevini tekrar devraldım. Kongrede siz kıymetli yönetim kurulu üyelerimiz de bulundunuz. Gaziantep’imiz ve ülkemiz için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yerelde Gaziantep, ülkemiz ve genelde ümmet için çalışma yapacağız. 50 Asıl Yönetim Kurulu üyemiz ve 25 yedek üyemiz var. İl Disiplin Kurulu 5 asıl, 5 yedek, İl Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu 3 asıl ve 3 yedek olmak üzere 90 kişiyiz. Gaziantep’te bu 90 kişi, kendi bölgelerinde, çevrelerinde kıymetli, bulunduğu bölgeye değer katan kişilersiniz. Bölgesinde karşılığı olan, sözü dinlenen, bizim için Akil insanlardır.

GENEL MERKEZİMİZİN İZDÜŞÜMÜYÜZ

“Tüzüğümüz gereği 50 tane Asıl Yönetim Kurulu üyemiz ile birde Yürütme Kurulumuzun olması gerekiyor. Biz burada Genel Merkezimizin izdüşümüyüz. Genel Merkezimizde ne varsa bizim İl Teşkilatımızda da o vardır. Genel Merkezimiz teşkilatlar için belirli kurallar koymuş. Bize düşen o kurallar çerçevesinde sorumluluk alarak yürümektir. Biz burada gündemi takip etmek durumundayız. Hadsizin biri Grup Başkanvekilimiz Özlem Hanım için ağza alınmayacak ifadeler kullandı. Biz erkek olarak ben bundan utandım. Kabul edilebilir bir şey değil.”

“BÜYÜK KONGRE 24 MART’TA YAPILACAK”

Açıklamalarını sürdüren Özkeçeci, “İnşallah 24 Şubat günü Türkiye’de 81 İlimizin kongresi tamamlanmış olacak. 24 Mart günü de Büyük Kongremiz Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleştirilecek. Her hafta sonu Cumhurbaşkanımızın yaptığı açılışlara gidiyoruz. Genel Başkanımızın süratine bizler yetişemiyoruz. Haftanın yalanları isimli çalışmalarımız ile yalanları ortaya koyuyoruz. Vatandaşlarımız da doğruları buradan görüyorlar. Biz her zaman doğrudan yanayız” diyerek sözlerini noktaladı.


Mehmet Torun
22.02.2021


Yorum yap

Diğer Haberler