Abonelik sıkıntısı çözülüyor

İskansız evlere abonelikler verilebilecek.
Abonelik sıkıntısı çözülüyor

Elektrik, su ve doğalgaz aboneliğiyle ilgili flaş karar! Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, iskanı ve ruhsatı olmayan evlere abonelikler verilmediğini bundan dolayı yaşanan abonelik sıkıntısının vatandaşlar tarafından sürekli gündeme getirildiğini, bu konunun TBMM’de yapılacak olan yeni düzenlemeyle çözüleceğini açıkladı. Yılmaz, “Ak Parti olarak tüm kademelerimiz sahada. En çok aldığımız şikayetlerin başında iskansız, ruhsat ve abonelikler geliyor. Bu sorunları genel merkeze milletvekillerimiz aracılığıyla ilettik. Konunun takipçisiyiz” dedi.

KAÇAK MUAMELESİ UYGULANMAYACAK

Elektrik, su ve doğalgaz gibi aboneliklerin birincil koşulları arasında yapının iskan belgesinin alınmış olması yer alıyor. İskânı alınmamış daireye ve konuta elektrik aboneliği verilmiyor. Hal böyle olunca vatandaş elektriksiz kalmamak için farklı yollara başvuruyor. Vatandaşlarda aboneliği olmadığından dolayı kaçak enerji kullanıyor pozisyonuna düşüyor.

PUSULA’YA ÖZEL AÇIKLAMA

Konu hakkında PUSULA’ya açıklamalarda bulunan Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Aboneler şikâyetçiydi. Harekete geçildi. Vatandaşlar mağdur edilmeyecek” dedi.  Ak Parti Şehitkamil İlçe Teşkilatı saha gezilerini son sürat sürdürüyor. Vatandaşların dertlerini, sorunlarını ve taleplerini dinleyerek yetkili mercilere ulaştırmaya gayret gösteriyorlar. Son günlerde sahadaki heyetlere gelen şikayetlerin başında  iskanı ve ruhsatı olmayan evelere abonelikler verilmediğini bundan dolayı yaşanan abonelik sıkıntıları geliyor.

KONU TBMM’DE GÖRÜŞÜLECEK

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “7/24 sahada sorunları, dertleri ve talepleri dinleyip notlar alıyoruz. Yazın sürekli sahada bulunduk. Saha gezlilerimize milletvekillerimiz, il ilçe yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz sürekli katılım gösterdi. sahadaki sorunların başında  İskânı alınmamış daireye ve konuta elektrik, su ve doğalgaz aboneliğinin verilmiyor olmasıydı. Bu sorunları sürekli duyduk ve not aldık. Milletvekillerimiz sorunun çözümü için TBMM’nin açılması gerektiğini vatandaşlarımıza anlattı. Şimdi konunun çözümü için TBMM devreye girdi.  Bakanlıklar nezdinde görüleşmeler başladı. Yasa en kısa zamanda Meclis’e gelecek ve vatandaşın mağduriyeti giderilecek.”

Ak Parti olarak vatandaşlara verilen sözlerin muhakkak yerine getirileceğini vurgulayan Yılmaz, “20 yıldır biz ne söz yerdiysek hepsini yerine getirdik. Bizim için önemli olan vatandaşın sorunlarının çözülmesi. Sahadaki gördüğümüz sorunları sürekli iletiyoruz. Daha sonra konunun takibini yapıp vatandaşa bilgi veriyoruz” dedi.

 


Mehmet Torun
13.10.2021


Yorum yap

Diğer Haberler