Aşılamada hedef 50 bin!

Koronavirüs Salgını ile mücadele kapsamında Gaziantep’te aşılama çalışmaları devam ediyor.
Aşılamada hedef 50 bin!

Kent genelinde hastaneler ve randevusuz aşı noktalarında devam eden Covid-19 aşı çalışmaları kapsamında günlük aşılanan kişi sayısının 35 bine çıktığı ve günlük 50 bin kişinin aşılanmasının hedeflendiği bildirildi.

Türkiye’de Koronavirüs Salgını ile mücadele sürüyor. Haziran ayının gelmesi ile birlikte aşı uygulamasının artarken, Aşılamada 30 yaş ve üzeri yaştaki kişilerin de aşı kapsamına alındı. Randevusuz aşı alanlarının artması, aşılamada 30 yaşa inilmesi ile birlikte Gaziantep’te aşılanan kişi sayısı 651 bin 209’a ulaştı.

Korona virüs sürecinde uzun zaman riskli şehirler arasında yer alan Gaziantep’te kentin yoğun bölgelerine kurulan asi noktaları sayesinde aşılama çalışmaları hiz kesmeden devam ediyor. Günlük ortalama 35 bin kişinin aşılandığı kentte, korona virüs vaka sayısı her geçen gün düşerken, aşılanan kişi sayısı da katlanarak artıyor.

AŞI NOKTALARININ SAYISI ARTTI

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, kent genelinde kurulan randevusuz aşı noktalarına ilişkin bilgiler yer aldı. Açıklamada “Gaziantep il merkezindeki aşı noktalarımız; Balıklı Meydan, Demokrasi Meydan, Primall AVM içi, Sankopark AVM içi, M1 AVM içi, Şahinbey Ketem (Binevler Fıstık Araştırma karşısı) ve Karataş Bankalar önü olarak belirlendi. Covid-19 aşınızı güvenle yaptırabilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

GÜNLÜK 356 BİN KİŞİ AŞILANIYOR

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, kent genelinde günlük aşı uygulanan kişi sayısının 35 bine yükseldiği bildirildi. Günlük aşılama oranının artması için çalışmaların yapıldığı ve 50 bin kişinin aşılanmasının hedeflendiği bildirildi.

 


Mehmet Torun
21.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler