Avrupa'daki rakiplerimiz belli oldu

Kentimizin bir başka gurur kaynağı olan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının Avrupa Kupasında mücadele edeceği rakipleri belli oldu.
Avrupa'daki rakiplerimiz belli oldu

Almanya’nın Hannover şehrinde 10-13 mart 2022 tarihlerinde oynanacak olan Euro League 2’de mücadele edecek olan kırmızı-siyahlı takımın rakipleri Almanya Hannover, Avusturya RBB Filinkstones Graz, Fransa Heyenes Handi Basket ve line Fransa takımı Handi Sud Basket Marseille oldu.

EURO LEAGUE 2'YE ALINDILAR

Geçen sezon Euro  League 3 Avrupa şampiyonasında final oyanayan ve Avrupa ikinci olan Gazişehir Gaziantep, bu yıl Euro League 2’ye alındı. Euro League 2 A Grubunda mücadele edecek olan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Almanya Hannover, Avusturya RBB Filinkstones Graz, Fransa Heyenes Handi Basket ve yine Fransa takımı Handi Sud Basket Marseille ile birlikte gruptan çıkmak için mücadele edecek.

BAŞARACAĞIZ

10-13 Mart 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde oynanacak olan Avrupa Şampiyonası Grup maçlarından 1. Olarak çıkmak istediklerini belirten Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Muharrem Karakafa, “Uluslararası Basketbol Federasyonu IWBF Avrupa kupalarında mücadele edecek olan takımları açıkladı. Gazişehir daha önce ilk kez çıktığı Avrupa arenasında Euro League 3’de final oynadığı için bu sefer kupa 2 olan Euro League 2’ye davet edildi. İnşallah bu sezon hayalimizi başaracağız."

ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

Antrenör Karakafa, sözlerini şöyle sürdürdü; "A Grubunda oynanacak olan maçlarda oldukça ciddi rakiplerimiz var. Bizde iyi takımız. Gruptan 1. Olarak çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Grubu lider bitirip, final gruplarına kalmak istiyoruz. Bunu başaracağız. Ülkemizi ve Gaziantep’i en iyi şekilde temsil edeceğiz. İnşallah güzel sonuçlar ederiz” şeklinde konuştu. Bülten


Haber Merkezi
18.10.2021


Yorum yap

Diğer Haberler