Bu kadarı vicdansızlık

GTO  Başkanı Tuncay Yıldırım, özel bir bankanın 65 bin liralık çek tahsilatı için alınan 515.63 lira komisyon almasına  isyan etti
Bu kadarı vicdansızlık

Koronavirüs Salgını ile mücadelenin devam ettiği Gaziantep’te iş dünyası, bir yandan üretim yaparken diğer yandan yüksek maliyetlerle mücadele ediyor. Yüksek maliyetler, navlun fiyatlarındaki yükseliş, konteyner sıkıntısı, elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılan zamlar nedeniyle zorlu süreçten geçen iş dünyası, bankaların çek tahsilatı için aldıkları komisyonlardan rahatsız.  Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım Özel bir bankanın çek tahsilat dekontunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak büyük tepki gösterdi. Yıldırım “Bu kadarı vicdansızlık” diyerek adeta isyan etti.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, özel bir bankada yaklaşık 65 bin liralık çek tahsilatı için alınan 515.63 liralık astronomik komisyona adeta isyan etti. Başkan Yıldırım “esnafın ayakta durmak için olağanüstü çaba sarf ederken bankaların komisyon oranları can yakıyor” dedi.

65 BİN TL’LİK ÇEKTEN 515 TL KOMİSYON KESİLDİ…

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı banka dekontunda, özel bir bankanın 65 bin TL’lik çek tahsilat işlemi için 515 TL çek tahsil komisyonu aldığı görüldü.

“BARİ KOMİSYON ORANLARINI DÜŞÜRÜN”

Bankanın çek tahsilatı için aldığı komisyon bedeline ilişkin eleştirilerde bulunan Yıldırım, “Bu kadarı vicdansızlık . İşletmelerimizin ayakta kalabilmek adına olağanüstü çaba sarf ettikleri bu dönemde, finans sektörünün komisyon oranları can yakıyor. Kredi faizlerine yaklaşamadığımız bu dönemde bari komisyon oranlarını düşürerek reel sektörü destekleyin” ifadelerini kullandı.

 


Mehmet Torun
9.07.2021


Yorum yap

Diğer Haberler