CHP İl Başkanı Uçar’dan plazma kan bağışı çağrısı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, Gazianteplileri plazma kan bağışında bulunmaya davet etti.
CHP İl Başkanı Uçar’dan plazma kan bağışı çağrısı!

Türkiye’de ve Gaziantep’te koronavirüs vaka ve ölüm sayılarındaki artış toplumun bütün kesimlerini harekete geçirdi. Koronavirüs tedavisi gören vatandaşların ihtiyaç duydukları plazma kan ihtiyacının karşılanabilmesi için daha önce koronavirüs tedavisi görmüş ve antikor kazanmış vatandaşların plazma kan bağışında bulunmaları için toplumun önde gelen isimleri çağrılar yapıyor. 

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar da, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları plazma kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti. Uçar, Twitter’da yaptığı paylaşımında, “Tüm yurttaşlarımızı hastanelerde  koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarımız ve hastalarımız için plazma kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Uçar, paylaşımını CHP İl Başkanlığı tarafından hazırlatılan ve üzerinde “Toplumsal dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kan bağışında bulunup, hayat kurtarabiliriz. Koronavirüsü yenmiş tüm yurttaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” yazılı görselle birlikte gerçekleştirdi.

 


Mehmet Torun
20.04.2021

Yorum yap

Diğer Haberler