DEVA Gaziantep’ten 23 Nisan Uçurtma Şenliği

DEVA Partisi Gaziantep İl Teşkilatı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm ilçe teşkilatlarıyla birlikte 23 Nisan Uçurtma Şenliği yaparak kutladı.
DEVA Gaziantep’ten 23 Nisan Uçurtma Şenliği

23 Nisan günü gelen yasak nedeniyle 22 Nisan Perşembe günü yapılan şenliğe Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ile çocuklar ve aileleri katıldı. İl Eğitim İşleri Komisyonu’nun organize ettiği etkinlikte çocuklar uçurtma uçarak doyasıya eğlendi.

Şenlikte birbirinden güzel DEVA logolu uçurtmalar gökyüzünü renklendirirken çocuklar doyasıya eğlendi aileler ise keyifli anlar yaşadı.

 Şenliğe ailesi ile birlikte katılan İl Başkanı Ertuğrul Kaya Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yasak nedeniyle bir gün önceden kutladıklarını söyledi.

 Kaya, 101 yıl önce savaş koşullarında bile meclis iradesinin her şeyin üstünde tutulduğunu belirterek, “savaş gibi kritik bir dönemde bile Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları meclis iradesine güvenmiş meclise inanmışlardır. Bugün geldiğimiz noktada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile meclis iradesi zayıflatılmış meclisin etkinliği ortadan kaldırılmıştır.” dedi. 

DEVA Partisi olarak meclisin gücünü güçlendirilmiş parlamenter sistemle yeniden etkin kılacaklarını söyleyen Kaya, “işte o gün ulusal egemenlik meclis aracılığıyla gerçek anlamıyla yerini bulacak. Yine o gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ruhuna uygun olarak kutlayacağız. Ve evet o gün Meclisi tek adamın gölgesi ve otoriter anlayışından kurtaracağımız gibi çocuklarımızı da  23 Nisan’ı  balkonlarda kutlamaktan kurtaracağız. Tıpkı bugün şen şakrak güle oynaya kutladığımız gibi.” Diyerek sözlerini tamamladı.

 


Haber Merkezi
23.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler