Esnaf Destekleri artarak devam ediyor

Esnaf Destekleri artarak devam ediyor

Gaziantep Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamındaki esnaf desteklerinin talepler doğrultusunda devam ettiğini bildirdi. Milletvekili Nejat Koçer, esnafın sorunlarının yakından takip edildiğini, çözüme yönelik destek ve tedbirlerin hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan alındığını söyledi.

Vergiler Ertelendi

Pandemi sebebiyle kapatılan işyerleri için mücbir sebep kararı alındığını ifade eden Koçer “Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında uygulamaya konulan Esnaf Destek Paketi, COVID-19 salgınından olumsuz etkilenen esnafa bügüne kadar önemli katkılar  sağladı. Yakın zamanda mücbir sebep kapsamında kapatılan işletmelerin vergi ödemeleri ertelendi. İşletmeler mücbir sebep kalktıktan 26 gün sonra vergi beyannamesi vermeye başlayacak.” dedi.

Kredi Taksitleri Ertelendi

“Halkbank tarafından, finansman  sıkıntısı yaşayan esnaf ve sanatkarlara nakit akış imkanı sağlamak amacıyla Esnaf Destek Paketi olarak; işletme kredisi ve esnaf kredi kartı fırsatı sunulmuştu. Halkbank tarafından sağlanan krediler kapsamında yürürlüğe konulan, 25 bin liraya kadar limitli, 36 aya kadar vadeli, yıllık yüzde 4,5 faizli, 6 aya kadar ödemesiz dönem uygulanabilen Hazine faiz destekli işletme kredisinden binlerce esnaf ve sanatkarımız yararlandı.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı üzere Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecek.”

Kira Ve Gelir Kaybı Desteği Devam Ediyor

 “Esnafımız için sunulan kira ve gelir kaybı desteğine başvuru gerçekleştiremeyenler içinse  yeniden başvuru imkanı sağlanacak. Bu süreçde esnafımızın talep ve sorunları dinliyor ve takip ediyoruz. Pandemi döneminde yaşanan sorunların farkındayız. Bu sorunları ve çözüm önerilerimizi her platformda dile getiriyor ve çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Devlet, millet elele bu süreci tamamlamayı hep birlikte başaracağız.” BÜLTEN


Haber Merkezi
26.01.2021


Yorum yap

Diğer Haberler