Büyükşehir'den iddialara yalanlama

Büyükşehir'den iddialara yalanlama

Hizmet Pasaportu kullanılarak yurt dışına insan gönderilmesi iddialarına adı karışan bir şahısın bir YouTube kanalında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ismini kullanmasına belediyeden çok sert cevap geldi.

Almanya’ya insan kaçırdığı iddia edilen Ersin Kilit’in, olayla ilgili Fatma Şahin’i işaret eden iddialarına Büyükşehir Belediyesi’nden sert bir cevap geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nde 43 kişinin gri pasaportla yurtdışına çıkarılıp bir daha geri dönmemeleri üzerine, olayda adı geçen  şahsın kendisini hedef alan iddialarına yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Başkan Şahin, pandemi döneminde hiç bir personelin yurtdışına gönderilmediğini, daha önce görevli olarak gidenlerin hepsinin geri döndüğüne dikkat çekerek,  iddialara itibar edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Dünden itibaren sosyal medya kanallarında mesnetsiz bir şekilde ima edilen Gaziantep’ten yurtdışına gri pasaport olarak da adlandırılan Hizmet Pasaportu ile insan gönderildiği iddiası ile ilgili açıklama yapılması uygun görülmüştür.

İçişleri Bakanlığımızın da soruşturduğunu bildiğimiz Hizmet Pasaportu kullanılarak yurt dışına insan gönderilmesi iddialarına adı karışan şahıs bir YouTube kanalında Gaziantep’te de bu yasa dışı işin yapıldığını ima eden, ancak herhangi bir somut bilgiye dayanmayan ifadeler kullanmıştır. İddialarıyla ilgili bir ayrıntı vermemiş, sadece bu yasadışı olayın Gaziantep’te de yaşandığına dair içi boş imalarda bulunmuştur.

Başkanımız Fatma Şahin hemen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, geçtiğimiz yıllarda bu şekilde Hizmet Pasaportu ile yurtdışına gidip dönüş yapmayan kişi/kişilerin olup olmadığının araştırılmasını istemiştir. Yapılan araştırma neticesinde görülmüştür ki geçtiğimiz yıl zaten pandemi nedeniyle tüm yurt dışı çalışma ziyaretlerinin iptal edildiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde daha önceki yıllarda da görevli olarak gidip de dönmeyen kimse olmamıştır.

Adı bu yasadışı olayda organizatör olarak geçen bir şahsın hiçbir somut veriye dayanmayan, en iyi ihtimalle kulaktan dolma ya da uydurma bilgilerle Gaziantep’i ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni bu işe karıştırmasına kamuoyu, ulusal ve yerel basın kuruluşları itibar etmemelidir.''

 


Barış Kaya
19.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler