Gaziantep Valiliğinden o iddialara yalanlama!

Gaziantep Valiliği, yerel bir haber sitesinde Mehmet Pamuk isimli iş insanının saldırıya uğradığı iddialarına ilişkin açıklama yayımladı.
Gaziantep Valiliğinden o iddialara yalanlama!


  Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, ilgili iddiaların asılsız olduğu, kamera kayıtları ile iddiaların çürütüldüğü belirtilirken, şu ifadeler yer aldı: 

Bir haber sitesinde yer alan “Mehmet Pamuk saldırıya Uğradı” başlıklı haberde Mehmet Pamuk adlı iş insanının bir anlaşmazlık dolayısıyla getirildiği Düztepe Polis Merkezi’nde yaşadıklarını anlattığı ifadelere yer verilmiştir. Haberde yer alan ifadelerde bahsi geçen şahsın nezarete atıldığı, nezarette hamam böceklerinin cirit attığı, dayanamayıp kapıyı yumrukladığı ve 2 saat kadar nezarette kaldığı iddia edilmektedir.

Bahse konu olayın 17 Nisan tarihinde Karatarla mahallesinde meydana geldiği anlaşılmıştır. Bir anlaşmazlık sonrasında kasten yaralama  suçundan işlem yapılmış olup her iki taraf da davacı şikayetçi olmuştur. Şahısların ikisinin de doktor raporu hayati tehlike olmadığı ve basit tıbbi müdahale ile giderileceği şeklindedir.

Karşılıklı şikayet sonrası şahıslar Polis Merkezine götürülmüştür. Taraflar iddialarda yer aldığı gibi nezarethaneye konulmamış, Polis Merkezinde ifadeleri alınıncaya kadar bekleme salonunda bekletilmiştir. İfadeleri alındıktan sonra Savcı talimatıyla Polis Merkezinden salıverilmişlerdir. 

İncelenen kamera kayıtlarında Mehmet Pamuk isimli şahsın 16.50 ile 18.09 saatleri arasında toplam 1 saat 20 dakika burada kaldığı anlaşılmıştır. Bekleme salonunda kalınan süre içerisinde kamera kayıtlarına yansıyan, hamam böceklerinin cirit attığı veya Mehmet Pamuk adlı şahsın kapıyı yumrukladığı şeklinde bir görüntüye rastlanmamaktadır. 

Dolayısı ile habere konu olan Polis Merkezi ile ilgili iddialar kamera kayıtları ile sabit olmak kaydıyla gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  


Haber Merkezi
20.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler