FETÖ’nün yeni oyununa operasyon 

Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) güncel yapılanmasına yönelik operasyonda, avukat ve hemşirenin de aralarında bulunduğu 13 şüpheli gözaltına alındı.
FETÖ’nün yeni oyununa operasyon 

Emniyetten yapılan açıklamada: “FETÖ/PDY'nin ilimizdeki faaliyetlerini canlandırarak ışık evleri ve üniversite yapılanmalarını güncel şekilde aktif hale getirdiği tespit edilen 3'ü kamu görevlisi olmak üzere biri doktor, biri avukat, biri hemşire, 6'sı öğrenci, 4'ü özel sektör çalışanı toplam 13 şüpheli gözaltına alınmıştır” denildi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, üniversite öğrencilerini FETÖ'ye kazandırmak için "sohbet toplantısı" düzenledikleri ve örgütü aktif hale getirmeye çalıştıkları belirlenen 13 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. Kent merkezi ve Mersin'de düzenlenen operasyonda, aralarında avukat ve hemşirenin de bulunduğu 13 zanlı gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda, örgütsel doküman ele geçirildi.

Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) güncel yapılanmasına yönelik operasyonda aralarında avukat ve hemşirenin de yer aldığı 13 şüpheli gözaltına alındı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca örgütün deşifresine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, üniversite öğrencilerini örgüte kazandırmak için "sohbet toplantısı" düzenledikleri ve örgütü aktif hale getirmeye çalıştıkları belirlenen 13 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. Kent merkezi ve Mersin'de düzenlenen operasyonda aralarında avukat ve hemşirenin de yer aldığı 13 şüpheli gözaltına alındı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramada, örgütsel döküman ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, FETÖ/PDY'nin ilimizdeki faaliyetlerini canlandırarak ışık evleri ve üniversite yapılanmalarını güncel şekilde aktif hale getirdiği tespit edilen 3'ü kamu görevlisi olmak üzere biri doktor, biri avukat, biri hemşire, 6'sı öğrenci, 4'ü özel sektör çalışanı toplam 13 şüpheli gözaltına alınmıştır."  


Mehmet Torun
26.10.2021


Yorum yap

Diğer Haberler