HEDEF YÜZDE 70

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Kılıç, 2023 yılında yapılacak seçimler için partinin tüm birimleriyle sahada olduklarını söyledi.
HEDEF YÜZDE 70

 Seçimde Cumhur İttifakı’nı zafere taşımak için kentin tamamında her hücreye ulaşmayı amaçladıklarını söyleyen Kılıç, “Her zaman söylüyoruz, Ak Parti’nin tek rakibi yine Ak Parti. Hedefimiz, Gaziantep’te yüzde 70 oy bandına ulaşıp, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Türkiye’yi dünyanın güçlü ekonomileri arasına sokmak” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesiyle birlikte, siyasiler seçmenin nabzını tutmak için sahaya inerlerken, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Bayram Kemal Kılıç Gaziantep’teki durumu PUSULA’ya değerlendirdi.

ARI GİBİ ÇALIŞIYORUZ

İl Başkanı Eyüp Özkeçeci liderliğinde MKYK üyemiz Şamil Tayyar, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, ilçe, gençlik ve kadın kolları başta olmak üzere partinin tüm birimleriyle bir bütün olarak arı gibi çalıştıklarını söyleyen Kılıç, “Aslında, biz seçim için değil, her zaman sahadayız. Yarın seçim varmış gibi, vatandaşın derdini dinliyor, sorunlarına çözüm olmaya çalışıyoruz” dedi. Kılıç, ulaşılmayan tüm hücrelere ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, “Her milletvekilimizin ayrı programı var. Partide, sürekli il başkan yardımcımız, milletvekilimiz, gençlik ve kadın koları yöneticilerimiz bulunmakta. Vekillerimizin resmi programları da başladı” diye konuştu.

MUHTARLARLA YAPILAN TOPLANTININ MEYVELERİNİ TOPLUYORUZ

Yaklaşık 2 ay önce kendisinin başkanlığında yerel yönetimler birimi olarak 10’lu gruplar halinde muhtarlar ile toplantılar yaptıklarını söyleyen Kılıç, “Yapılan o toplantıların meyvelerini bugün topluyoruz. 2 ay boyunca sorunları tek tek not alıp, ilgili birimlere ilettik. Muhtarlardan gelen geri dönüşler ve sorunların çözülmesi, ne kadar doğru bir hamle yaptığımızı ortaya koydu. Bu tür toplantıları sürekli yaparak, hem sorunları yerinde tespit edeceğiz, hem de giderilmesine arıcılık etmiş olacağız” şeklinde konuştu.

YÜZDE 70 OY HEDEFİMİZ VAR

Ak Parti’yi bir vücuda benzeten Kılıç, “Ak Parti’nin eli, kolu, ayakları, beyni var. Bu ekibin Gaziantep’teki başı da İl Başkanımız Eyüp Özkeçeci’dir. Eyüp Başkan’ın liderliğinde, çok iyi organize olup, 2023 seçimlerine kadar Gaziantep’i didik didik edeceğiz. Samimi olarak, tüm vatandaşlarımızı dinliyoruz. İnsanımızın derdi ile dertleniyor, mutluluğunu beraber yaşıyoruz. Gaziantep’te yüzde 63 oy bandını gören Ak Parti’yi yüzde 70’lere taşımak hedefimiz var. Bu ekip, bunu başarabilecek güçtedir” dedi.

VATANDAŞ VELİNİMETİMİZDİR

Kemal Kılıç, açıklamalarına şöyle devam etti: Gaziantep(‘te önemli sorunlar yok mu, elbette var. Mesala bürokrasi sorunu. Bir yerlere gelebilmek için Ak Parti’nin kapısında yatan ve makam mevki sahibi olan bazı bürokratların, istediğini elde ettikten sonra, halktan koptuklarını, ulaşılamaz olduklarını tespit ettik. Bu sorunu acilen çözmemiz gereken. Cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi, siyaset halk için, millet için yapılır. Bir yere geldikten sonra millet sana ulaşamıyorsa, bunu kabul edemeyiz. Bu sorunu önümüzdeki günlerde çözeceğiz. Bizim anlayışımızda, vatandaş velinimetimizdir…”

SANAYİCİ İSTİKRAR İSTER

Aynı zamanda sanayici olan Kemal Kılıç, iş dünyasının beklentilerini de anlattı. Kılıç, “Sanayicinin en önemli beklentisi istikrardır, güvendir. Para güvenli limanı sever. Bir yıl içerisinde 2-3 koalisyonlar sonucu hükümet değişiklikleri gördüğümüz günleri unutmayalım. Şu anda bir istikrar var. Sanayici de bu durumdan memnun. Sorun yok mu, elbette var. Dünyada global anlamda yaşanan sıkıntıyı gözardı etmemek gerek. Petrol, döviz yükseliyor. Bu kadar global sıkıntılara rağmen, tek parti hükümeti olduğu için, bu sorunların bize yansımasını en az ölçüde hissediyoruz. Şu anda yüzde 23-24 faize yüksek diyoruz ama, faizlerin 6000-7000`lere geldiğini gördük. Biz 23 bile yüksek diyoruz. İnşallah faizler yeniden 7-8 seviyelere düşecektir” diye konuştu.

10 MİLYAR DOLAR İHRACAK SÜRPRİZ DEĞİL

Gaziantep’in ihracat kenti olarak başarı üstüne başarı elde ettiğini vurgulayan Kılıç, “Pandemi sürecine rağmen, özellikle son 2-3 yılda sanayicimiz her türlü övgüyü hak ediyor. Yılın başlarındaki hammadde ve konteynır krizi olmasa, ben iddia ediyorum, Gaziantep bu yıl 10 milyar dolar ihracatı rahatlıkla yakalayabilirdi. Bu iki sıkıntıyı da atlatmak üzereyiz. 10 milyar dolar ihracat hedefi bize hiç uzak değil” dedi.

ARA ELEMANA İHTİYAÇ VAR

Üretim yapmanın Türkiye’nin tek çıkış noktası olduğunu belirten Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: Son dönemde iş ve işçi konusu çok fazla gündemde. Şunu kabul edelim, Gaziantep’te halen işçi ihtiyacı bulunmakta. Özellikle Organize Sanayi Bölgesi4nde her insana iş var. Gaziantep’te bence iş beğenmeme sorunu var. Bence asıl önemli sorun, ara eleman sorunu. Türkiye’nin en büyük gücü genç nüfusu. Bunu değerlendirmek, özellikle eğitim döneminde bunu fırsata çevirmek lazım. Gençler için meslek liseleri teşvik edilmeli. Bu şekilde ara eleman sorunu halledilebilir.

GELENEKLERİMİZİ YAŞATALIM

Dijitalleşmek elbette çok önemli ama geleneklerimizi de unutmayalım. Japonya, gelenekleri ile dijitalliği harmanlandı ve geldiği noktayı görüyoruz. Sen çocuğuna geleneklerini yüzde 10 aktarırsan, ileride ondan yüzde 10 verim alırsın. Yüzde 90 aktarırsan, yüzde 90 verim alırsın. Gelenekleri yaşatmak, çocuklarımızı çağdaş dünyaya uygun ama, geleneklerini de unutmadan yetiştirmek hepimizin asli görevidir. Mehmet Demir


Haber Merkezi
1.08.2021


Yorum yap

Diğer Haberler