Her şey Gaziantep için

Gaziantep Mahrukatçılar Esnaf Odası Başkanı Müslüm Keklik, Temiz Hava Eylem Planı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Her şey Gaziantep için

Başkan keklik, yapılan tüm çalışmaların şehrimizin hava kirliliğinin önüne geçmeye yönelik olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

“Gazi şehrimizde Temiz Hava Eylem Planı iştirakçilerinden olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Odamız tarafından ortaklaşa yürütülen denetimler sonucunda 2019 yılında 69 işyerinden 186 ton katı yakıta el konularak toplamda 181.185 TL idari para cezası yaptırımı uygulanmıştır. 2020 yılında da 169 iş yerinden 382 ton katı yakıta el konularak toplamda 229.877 TL idari para cezası yaptırımı uygulanmıştır.” dedi.

İlgili kurumlarla yürütülen denetim çalışmalarının işleyişinden de bahseden başkan Keklil; ”Odamıza gelen şikayetler anında ilgili kurumlarımıza iletilerek Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının ilgili genelgelerinde belirtilen kriterle uymayan kömür satıcıları hakkında tespit yapılarak cezai işlem uygulanmaktadır. Bu sayede hem Hava Kirliliği ile mücadele kapsamında tüm kriterleri karşılayan kömürlerin satışını yapan esnafımızın ekmeğine sahip çıkıyoruz hem de şehrimizin hava kirliliğine karşı yürüttüğümüz mücadelemize devam ediyoruz. ” diye konuştu.

Bu mücadelenin şehrimizin temiz havası için yapıldığını dile getiren başkan Keklik, açıklamasını  “Bugüne kadar yaptığımız tüm mücadele şehrimizin havasını daha temiz hale getirmek amacına hizmet etmek için yürütülmüştür. İlgili kurumlarla birlikte yapacağımız çalışmalar ile bundan sonraki süreçlerde de Gazi şehrimizin havasına ve dolayısıyla hemşerilerimizin sağlığına yönelik kaçak-korsan satış yapanlara göz açtırmamaya devam edeceğiz. ” diyerek sonlandırdı.  


Haber Merkezi
20.05.2021


Yorum yap

Diğer Haberler