Hesabını vermek zorundasınız

İl Binasında basın mensupları ile bir araya gelen İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, kent ile ilgili pembe tablo çizildiğini, vatandaşların sorunlarının görmezden gelindiğini söyledi
Hesabını vermek zorundasınız

. Hocaoğlu, “AKP tüm metropolleri Millet İttifakına kaptırdı. Elinde bir Gaziantep kaldı. O da sizin başarınız değil, millet ittifakı olarak bizim başarısızlığımızdır. Biz geçmişten ders almayı öğrendik” dedi.

“HESABINI VERMEK ZORUNDASINIZ”

Açıklamalarını sürdüren Hocaoğlu, “Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yeniden başkanlığa seçilmesi Cumhur İttifakının ya da Fatma Şahin’in başarısı değildir. Biz Millet İttifakı olarak CHP ile ortak çalışıp bir aday çıkaramadığımızdan dolayı Fatma Şahin kazandı. Şimdi bu hatamızı telafi edeceğiz. Sayın Fatma Şahin, siz Gaziantep’te katmerin tadını bilmeyen, yılda bir kez olsun evine baklava girmeyen aileler olduğunu biliyor musunuz? Bunların hesabını vermek zorundasınız. Gaziantepli çaresiz değil. İlk seçimlerde AK Parti’nin sandığa gömüldüğünü göreceksiniz.”

“İLK SEÇİMDE GAZİANTEP’İ KAYBEDECEKLER”

AK Parti’nin yerel seçimlerde çok sayıda Büyükşehir’i kaybettiğini ve ellerinde bir tek Gaziantep’in kaldığını söyleyen Hocaoğlu, “AK Parti’nin en güçlü olduğu illerden bir tanesi Gaziantep. Eğer Gaziantep’i kaybederlerse Türkiye’yi kaybederler. Bunu AK Parti’de biliyor. Ant olsun ki Gaziantep’te AK Parti’yi sandığı gömeceğiz.”

“ÖLÜM YOLU BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELİ”

“Son dönemde yapılan tek hizmet, Nizip – Gaziantep yolunun yapılmasıdır. Emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim. Nurdağı – Gaziantep ölüm yolunun da biran önce bitirilmesini diliyoruz.”

“ATATÜRK SİLUETİ NEDEN KALDIRILDI”

“Gaziantep Kalesindeki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı silueti kimin talimatı ile çıkarılmıştır, neden çıkarılmıştır, yerine konulacak mıdır? Biz bunun takipçisi olacağız. Konunun muhatabı kim ise cevap bekliyoruz?”

“İYİ PARTİ KADROLARI, GAZİANTEP’İ YÖNETMEYE HAZIR”

“Sayın Fatma Şahin, Sayın Rıdvan Fadıloğlu, Sayın Mehmet Tahmazoğlu, AKP’nin il ve ilçe başkanları, milletvekilleri ve taşra belediye başkanları, hodri meydan buyurun Gaziantep’i birlikte gezelim. Siz ister gelin ister gelmeyin. Yaptığınız hizmete yerinde teşekkür edeceğim. Yapamadığınızı söyleyip, İYİ Parti İktidarında Gaziantep’e yapacaklarımızı anlatacağım. İYİ Parti Gaziantep’te iktidara, Gaziantep’i yönetmeye hazır.”

 “GAZİANTEP, BİZİM!”

Gaziantep’te yaşayanlar artık yalnız değil, AK Parti zulmünde yaşamak zorunda değil, ant olsun sizi sandığa gömeceğiz. Bu zulmü getirim kapısını kapatacağız. Gaziantepli yalnız değil, AK Parti’ye mecbur hiç değil. Gaziantepli yalnız değilsin, İYİ Parti 3 merkez ilçe, 6 taşra ilçe başkanı ve yönetimleri ile sahada ve yanınızda, il başkanı olarak benim telefonum 24 saat açık Gaziantep bizim. Gaziantepli katmeri, baklavayı televizyonda görmeyecek üretecek yiyecek.”

“BELEDİYELER, YAPTIKLARI YARDIMLARLA ÖVÜNÜYOR!”

Gaziantep’te yüzlerce aileye yardım yapıldığını belirten Hocaoğlu, “Belediyelerimiz şu kadar aileye ve kişiye yardım yaptık diye övünç duyuyor. Demek ki bu kadar insan yoksullaştı, yardıma muhtaç oldu. Dünyanın hiçbir yerinde, ‘şu kadar insana yardım ettik’ diyerek övünen yerel yönetim görmedim. Keşke hiçbir insanımız yardıma muhtaç hale gelmese. Bugün yardım kurum ve kuruluşlarının kapısında oluşan kuyruklara bakıldığında orada bekleyen insanların yüzde 70’inden fazlasının kadın olduğunu görüyoruz. Bu durum yoksulluğun resmidir. Bir çuval patates için insanımız kuyruklarda bekliyorlar” diye konuştu. 


Mehmet Torun
10.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler