İMO BAŞKANI BUNU YAPARSA!

İMO BAŞKANI BUNU YAPARSA!

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk’ün kuruluş ortağı olduğu yapı denetim şirketi, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, yapı denetimi kanununa muhalefetten 1 yıl süreyle men cezası aldı. Kararı değerlendiren Çeliktürk, “Haklarımızı aramak için hukuki yola başvuracağız. Kararın siyasi olduğunu düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk ortağı olduğu denetimin firması, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün verdiği cezayla büyük şok yaşadı. Denetim firması, bir inşaatta fazlalık olmasına rağmen, olumlu rapor verince, bunu tespit eden Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince cezalandırıldı.

Gökhan Çeliktürk, bir yandan kaçak ve ruhsatsız yapılarLa mücadele edilmesi için çağrı yaparken, kendisinin ortağı olduğu denetim firmasının Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapı denetim kanununa muhalefetten 1 yıl süreyle ceza alması şaşkınlık yarattı.

YAPI DENETİMİ KANUNUNA MUHALEFETTEN 1 YIL SÜREYLE MEN

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk’ün kuruluş ortağı olduğu yapı denetim şirketi yapı denetimi kanununa muhalefetten 1 yıl süreyle men cezası aldığı öğrenildi. Söz konusu karara ilişkin İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, açıklamalarda bulundu.

5’ER SANTİMLİK BİR HATA

Çeliktürk, “Pandemi Sürecinde Denetçi arkadaşlarımızın 8 bin metrekarelik bir inşaat alanında 5’er santimlik bir hatasından dolayı bir tutanak tutulmuş. Konuyla ilgili biz güçlendirme, tadilat ruhsatı gibi teknik konularda gösterdiğimiz tüm çabalara rağmen ceza verildi. Tabi ki hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Üzgünüz, mesleğimizi itibarsızlaştıracak bu tür haberleri sosyal medyada yayanları da Allah’a havale ediyorum.”

TADİLAT RAPORUNU ALMAMIZA RAĞMEN

Olayın siyasi bir boyutu olup olmadığının sorulması üzerine konuşan Çeliktürk, “O tür polemiklere girmek istemiyorum ama illaki böyle bir boyutu vardır. Sonuçta denetçi mühendislerimizin bir tanesinin gözünden kaçan, pandemi döneminde yaşanan bir olay var. Biz bunu fark eder etmez, her türlü teknik düzeltmeyi yapmamıza, tadilat raporunu almamıza rağmen Gaziantep İl Yapı Denetim Komisyonu böyle bir karar aldı. Biz de her türlü hukuki haklarımızı kullanacağız” diye konuştu. 


Mehmet Demir
23.09.2021


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler