Medıcal Park Gaziantep’te günlerden yoga

Medical Park Gaziantep Hastanesi misafirleri için gerçekleştirdiği etkinlikler kadar personelleri için de değer katan etkinliklere devam ediyor.
Medıcal Park Gaziantep’te günlerden yoga

21 Haziran ‘’Uluslararası Yoga Günü’’ Medical Park Gaziantep çalışanları ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. M. Özge Yıldırım öncülüğünde Fizik Tedavi Ünitesinde yoga yapılarak kutlandı.

Yoganın bilimsel olarak da esnekliği ve dengeyi artırdığı, kalp sağlığına olumlu etki yaptığı, kronik ağrıları, stresi ve anksiyeteyi azalttığını belirten Uzm. Dr. M. Özge Yıldırım, bu tür etkinliklere özellikle de sağlık çalışanlarının ihtiyacı olduğunu belirtti. Uluslararası Yoga Günü sebebiyle hastanede gerçekleştirilen bu etkinlik ile çalışanları bir nebze de olsun iş yaşamının stresinden ve yorgunluğundan arındırarak yogaya dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak maksadıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bunun yanında ünitede tedavi gören Fizik Tedavi hastalarına da evde egzersizlere devam etmeleri için egzersiz bandı olan thera band dağıtımı gerçekleştirildi. Hastane personeli tarafından oldukça ilgi gören etkinlik farklı zamanlarda gerçekleştirmek üzere tekrar planlandı. BÜLTEN


Haber Merkezi
21.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler