Milletvekili Koçer, Ramazan Bayramı’nı kutladı

Milletvekili Koçer, Ramazan Bayramı’nı kutladı

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Milletvekili Koçer, “Bir yandan salgın tedbirleri devam ederken diğer yandan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, bayrama erişmenin buruk sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Koçer Mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar, insanları yakınlaştıran, bizleri ortak duygularda buluşturan, birlik ve beraberliği sağlayan kırgınlık ve küskünlükleri unutturan, yardımlaşmayı artıran, hoşgörünün hakim olduğu özel günlerimizdir. Bayramlarımız, inancımızın, kültürümüzün ve geleneklerimizin bir parçası olan, sosyal dokuyu güçlendiren değerlerimizdir.

Pandemiyle mücadele tedbirleri nedeniyle sevdiklerimizle bir arada olamasak da, Ramazan Bayramı’nda kalplerimiz, gönüllerimiz bir olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz takdirde milletçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir zorluk yoktur. Salgınla mücadelede katettiğimiz büyük mesafenin başarıyla sonuçlanması ve kucaklaşarak kutlayacağımız bayramlar için maske, mesafe, hijyen kurallarına uygun yaşamaktan vazgeçmemeliyiz. İyi sonuçlar almaya ve başarmaya az kaldı. Esas bayram kapanma bittikten sonra salgınla mücadelede elde edeceğimiz başarı olacaktır .

Bayrama yüreğimiz buruk, gönlümüz yaralı giriyoruz. Müslümanların ilk kıblesi Mecid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimize yönelik İsrail’in insanlık dışı saldırılarına dünya sessiz kalıyor. Mescid-i Aksa’ya girerek cemaate ses bombası ile saldıran, mübarek Ramazan günlerinde hiçbir kutsala saygısı olmayan israil’i şiddetle kınıyor ve uyguladıkları terörü lanetliyorum.

Bu zor günleri de el ele hep birlikte geride bırakacağımıza yürekten inanıyorum. Önümüzdeki Ramazan ayına sağlıkla kavuşmak ve yeniden yakınlarımızla bir arada geçireceğimiz bayramlara erişmek temennisiyle hemşehrilerimin, ülkemin ve tüm islam aleminin Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.”


Haber Merkezi
12.05.2021


Yorum yap

Diğer Haberler