Reddediyoruz, kınıyoruz ve bizim için yok hükmünde  

 Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı Faik Akyılmaz, asılsız Ermeni soykırım yalanına ilişkin ABD Başkanı Biden’a karşı sert açıklamalarda bulundu.
Reddediyoruz, kınıyoruz ve bizim için yok hükmünde  

Akyılmaz, “ Yörük Türkmen Derneklerinin ilim insanları ve dernek yöneticilerimizin belirlediği; sayısı bini aşkın Derneklerimizin yönetim kurulu kararı uyarınca;  Biz, Yörük Türkmenler olarak Aziz ve Büyük Türk Devletimizin ve Türk Milletinin her daim kalben ve tam bir destekle arkasında ve yanındayız” dedi.

Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı Faik Akyılmaz, asılsız Ermeni soykırım yalanına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “ ABD Başkanı BİDEN’ın Ermeni soykırım yalanını tamamen siyasi saiklerle ortaya atılan mesnetsiz iddialar olarak değerlendiriyor ve REDDEDİYORUZ, KINIYORUZ ve bizim için YOK HÜKMÜNDE  olduğunu beyan ediyoruz. Zira bu kararın Türk Devleti, Türk Milletinin asli unsuru olana Yörük Türkmenleri nezdinde hiçbir geçerliliği ve hükmü bulunmamaktadır. Amerika Birleşik Devletler başkanının bu paçavra kararını Toroslardaki Yörük Türkmen ateşinde yakacağız.

Vahşetin ve terörün destekçisi Avrupalı acımasız suçlular tarafından 234 yıl önce kurulan ABD, köleci ve soykırımcı bir devlettir. ABD’de milyonlarca yerli katledildi, bilerek ve isteyerek ölümcül hastalıklar yerlilere bulaştırıldı, vahşi yöntemlerle yok edildi. ABD’nin asıl hak sahibi yerliler ırkçılığın ve barbarlığın kurucu babaları tarafından acımasızca soykırıma uğradı, geri kalanlar toplama kamplarında hapis altında tutuldu. Köleler’de Afrika’dan getirilerek aşağılanmış, tecavüze uğramış, katledilmiştir.  İç savaş ve dünya savaşları, yerel ve bölgesel savaşlar, işgaller, darbeler, devlet başkanlarına suikastlar yapan ABD yönetimi aynı zamanda dünya kaynaklarını yağmalayan korsan ve haydut bir devlettir. Dünya Savaşı sırasında Japonya’ya iki tane atom bombası atan ve milyonlarca sivilin kanına giren yüz milyonlarca insanı acımasız yöntemlerle “özgürlük” ve “demokrasi” adına katleden kan içici Vampir Devlet ABD’yi lanetliyoruz. Tüm dünya halklarının boynu Coni’nin botu altında eziliyor. Tüm dünya halkları nefes alamıyor. Coni’lere karşı nefes alma hakkımız için savaşmak zorundayız. Terör örgütlerine her türlü desteği veren ABD’nin yapmış olduğu bu vahim hatası bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu kumpas ve düşmanlığı yapanları kara listemize aldık, sorguladık ve sorumluları Yörük Türkmen camiasının vicdanında yargıladık ve suçlu bulduk. Esasen bu karar yasal değildir. ABD’deki Ermeni lobisi ve Türkiye aleyhtarı çevreleri memnun etmeye yönelik siyasi bir adım olmanın ötesinde bir anlamı yoktur. Tarihin, ABD Başkanının siyasi hissiyatına ve psikolojik rahatsızlığına göre şekillendirilmeye çalışılmasından daha vahim bir yanılgı olamaz. Biden’in kararı, 1948 tarihli Soykırımın Önlenmesi Sözleşmesine aykırıdır. Soykırım isnadında bulunması hasebiyle ABD hukukuna ve uluslararası hukuka da aykırıdır. Uluslararası hukukta 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanımlayan bir karar bulunmamaktadır. Aksine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bizi haklı bulan kararlara imza atmıştır. Medeniyet değerlerimize, tarihimize, kültürümüze hepsinden önemlisi imanımıza sıkı sıkıya bağlı olduğumuz müddetçe 'yel kayadan ne götürür' misali hiçbir fırtına bizi yıkamaz. Başta ABD ve emperyalist proje terör örgütleri “PKK/PYD-YPG, DAEŞ, FETÖ, PDY” olmak üzere pek çok işbirlikçi terör örgütü, yıllardır ülkemizin huzur ve güvenliğine kastetmektedir. Bu terör örgütlerinin arkasındaki küresel güçler ve ülkelerin de gerçek yüzünü dünya kamuoyu önünde deşifre etmek Yörük Türkmen Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizlerin görevidir ve bizler bu kutsal görevi ifa ediyoruz ve edeceğiz. Yörük Türkmenler olarak bizler her zaman ve her koşulda aziz Türk milletinin ve devletimizin yanında olduğumuzu ve olacağımızı ilan ediyoruz”

 


Barış Kaya
27.04.2021

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler