Sanko'dan eğitime destek 

Sanko Enerji Grubundan Adana İmamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı
Sanko'dan  eğitime destek 

Öğrencilerinin robotik kodlama alanında eğitim alabileceği sınıfın içindeki robotik kodlama malzemeleri, bilgisayarlar ve robotik cihazların temininin yanı sıra mimari konsepti de özgün olarak Sanko Enerji Grubu tarafından gerçekleştirildi. 

Sanko Enerji Grubu, Adana İmamoğlu Kaymakamı Mehmet Aksu tarafından, ilçedeki okullara robotik kodlama sınıfı yapılması için başlatılan projeye destek olarak İmamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okuluna bir robotik kodlama sınıfı yaptı. 

Sadece robotik kodlama sınıfı için gereken malzemeleri almakla yetinmeyen Grup, öğrencilerin kendilerine ilham veren bir ortamda çalışabilmeleri için özgün bir mimari konsept tasarlayarak, sınıfı sıfırdan inşa etti.  

Bu eğitim öğretim yılı için yapılarak teslim edilen sınıfın açılışı, İmamoğlu Kaymakamı Mehmet Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Saldamlı, okuldaki öğretmenler, Sanko Enerji Sanibey Barajı İşletme Müdürü Zafer Karakuzulu ve İşletme personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Böylece, İmamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri yeni öğretim yılına başlarken keyifli bir sürprizle karşılaşmış oldu. 

Proje kapsamında ilçede yaklaşık 30 okula robotik kodlama sınıfı yaptırdıklarını söyleyen İmamoğlu Kaymakamı Aksu, gösterdikleri özen ve verdikleri emek için Sanko Enerji Grubu yöneticilerine teşekkür etti.  Geleceğin dünyasında var olabilmek için tüm çalışmalarını dijital platforma taşıyan Sanko Enerji Grubu yöneticileri ise dijitalleşmeyi eğitimle buluşturan bir çalışmaya imza atmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.  Sanko Enerji Grubu geçtiğimiz sene Salihli’de ve bu öğretim yılında Mut’taki birer okula da aynı şekilde robotik kodlama sınıfı yaptırarak hediye etti. 

Sanko Enerji  Hakkında

Sanko Enerji Grubu elektrik üretim santrali projeleri geliştirmekte, kurmakta, işletmekte ve üretilen elektriğin satışı ile elektrik ticareti yapmaktadır. Türkiye’nin enerji ihtiyacına güvenilir ve sürdürülebilir katkı sağlarken, ülkemizdeki enerji kaynaklarını en verimli ve etkin şekilde kullanmayı hedeflemektedir. Üretim planlama ve optimizasyonu, serbest tüketiciler, tezgâh üstü piyasalar, ikili anlaşmalar ve karbon ticareti alanlarında faaliyet gösteren Sanko Enerji Grubu, yenilikçi teknolojilerle her gün güçlendirdiği altyapısı ve uzman kadrosu ile piyasanın lider oyuncularından biridir.  Altı hidroelektrik, altı rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santralinden oluşan yaklaşık 1.000 MW’lık kurulu gücüyle, tamamı yenilenebilir kaynaklardan senede 3,4 milyar kWh enerji üretme kapasitesine sahip olan Grup, bugüne kadar toplam 1,5 milyar $ yatırım yapmıştır. Bülten 


Haber Merkezi
13.09.2021


Yorum yap

Diğer Haberler