SORUMLUSU BİZİZ!

Kılıçdaroğlu, “Gazianteplilere sözüm var, ben sürekli birbiriyle kavga eden, birbirlerini yiyen bir örgüt istemiyorum”
SORUMLUSU BİZİZ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’in nüfusunun artmasına karşın CHP’nin çıkardığı milletvekili sayısının artmamasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Burası CHP’nin kalesiydi, Celal Doğan gibi bir efsane vardı. Ne oldu da Gaziantep bu hale geldi? Hizmet yarışı olacak burada. ” dedi. CHP örgütüne de seslenen Kılıçdaroğlu, “Sürekli birbiriyle kavga eden, birbirlerini yiyen bir örgüt istemiyorum. Kim kavga ederse kapının önüne koyacağız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Gaziantep’te oy oranımız düşük, iki milletvekili çıkarıyoruz, bunu biliyoruz. Bunun sorumlusu biziz. Bu sorumluluğun bilincinde olarak pek çok şeyi değiştireceğiz. Yeni söylemler, yeni açılımlar, kadrolar, halka gidecek, kendi içerisindeki tartışmaları tamamen sonlandıran, vatandaşlara güven veren bir anlayışla Gazianteplilerin karşısına çıkmaya başladık” diye konuştu.

Gaziantep'te CHP il yönetiminin görevden alınmasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, yönetimi sorunlu olduğu için görevden aldıklarını vurguladı. Kentte yeni bir yapılanmaya ihtiyaç duydukları için böyle bir hamle yaptıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Gaziantepliye güvenen, sorunları dillendiren, çözümleri de arka arkaya sıralayan bir yapının olmasını arzu ettik. Mevcut il başkanımız Gazianteplilerin sevdiği saydığı bir insan. Yeni bir kadroyla yola çıkacağız” dedi.

BAŞKANLARI NEDEN GÖREVDEN ALDIK?

Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Gaziantep'te yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda buluşan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gaziantep İl ve ilçe Örgütlerinin görevden alınması ile ilgili sürece ilişkin konuştu. Gaziantep’te ortaya çıkan tablonun çözümek istediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “CHP Gaziantep İl ve İlçe Yönetimlerinin görevlerine son verildi biliyorsunuz. Görevlere son verilirken örgütün kendi içerisindeki tartışmalar ve ortaya çıkan tabloyu çözmek istedik. Bunun neticesinde Gaziantep İl ve İlçe Yönetimlerinin görevini sonlandırdık.”

“YENİ KADRO VE YENİ ANLAYIŞLA YOLA ÇIKACAĞIZ”

Gaziantep’te var olan sorunların çözümü için Geçici İl Yönetimi görevlendirdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “İl Başkanımız bugün yanımızda, kendisi Gaziantep’te sevilen sayılan bir isim. Gaziantep’te yeni bir kadro, yeni bir anlayışla yola çıkacağız. Bizim bu durum son derece önemli. Geçmişte parti içerisindeki tartışmaların hem partiye hem de parti içi demokrasiye zarar verdiğini biliyoruz. Bunun önüne geçmekte kararlıyız. Kongrelerimiz olacaktır, insanlar demokratik haklarını kullanacaktır. Özellkikle gençlerin ve kadınların partiye olan katılımları yönünde yapacakları çalışma önemli.  Gaziantep’te gençlerin ve kadınların yoğun şekilde katıldığı bir parti oluyoruz” dedi.

“BAZI RAKAMLARA GÖRE GAZİANTEP’TE 700 BİN SURİYELİ MÜLTECİ VAR”

Suriye ile ilgili sorunlara değinen Kılıçdaorğlu, “Eğer biz iktidarda olsaydık zaten Suriye ile bir sorun olmazdı. 10 yıldan bu yana Suriyeli Misafirler ülkemizdeler. Bazı rakamlara göre Gaziantep’te en 500 bin, bazı rakamlara göre ise 700 bin Suriyeli Mülteci var. Doğurganlık oranları çok yüksek, kendi ülkelerine gitmek istemiyorlar. Burada çalışıyorlar, ticaret yapıyorlar, sanayici ve Gaziantepliler için de ikinci bir sorun olmaya başladı. Hemen yanımızda Kilis var ve burada yaşayan mültecilerin sayısı Kilisli vatandaşların sayısından daha fazla. Tablonun değişmesi gerekiyor. Suriye’de süratle bir barış ortamının sağlanması, Türkiye ile Suriye arasında ilişkilerin geliştirlmesi ve Suriye’nin onarımı konusunda Avrupa Birliği’nin harekte geçmesi gerekiyor. Suriye’nin imarı yapılmalı, bu konuyu kendilerine de anlattım. Suriye’nin inşası yapılmalı ki, onların ülkelerine geri dönüşü sağlanmalı. Bu çerçevede bir poltika izlemeye çağırıyoruz.”

“ERKEN SEÇİMİ, MİLLET BU BELADAN KURTULSUN DİYE İSTİYORUZ”

Erken seçim tartışmalarına değinen Kılıçdaroğlu, “Erken seçimi biz iktidara gelelim diye değil, millet bu beladan kurtulsun diye istiyoruz. Vatandaş perişan oldu. Dün esnafı gezdik. Esnafın sorunlarını gazeteciler olarak bizlerden daha iyi biliyorsunuz. Var olan iktidar sorun çözme kapasitesini kaybetmiş bir iktidardır, yeni sorunlar yaratan bir iktidardır. Milletin başına bela olan bir iktidardır. Bu tablodan benim birşey çıkarmama gerek yok. Millet bu tabloyu görüyor. Eğer bu ülkede 10 milyonu aşkın işsiz var ise iktidar görev yapmıyor demektir.”

“SORUMLUSU BİZİZ!”

Cumhuriyet Halk Partisi açısından Gaziantep’in önemli bir kent olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Gaziantep, sanayisi, tarımı, kültürü, Gastronomisi ile hem tarihimiz de hem de bugün özel bir yere sahip. Göreceksiniz ilk yerel seçimlerde ve genel seçimlerde Gaziantep’te güzel bir sıçrama yapacağız. Gaziantep’te oy oranımız düşük, iki milletvekili çıkarıyoruz, bunu biliyoruz. Bunun sorumlusu biziz. Bu bu sorumluluğun bilincinde olarak pek çok şeyi değiştireceğiz. Yeni söylemler, yeni açılımlar, kadrolar, halka gidecek, kendi içerisindeki tartışmaları tamamen sonlandıran, vatandaşlara güven veren bir anlayışla Gazianteplilerin karşısına çıkmaya başladık” diye konuştu.

GAZİANTEP İÇİN ÖZELEŞTİRİDE BULUNDU

Konuşmasını "Biraz da özeleştiride bulunalım." diyerek sürdüren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Gaziantep'teyiz, milli kurtuluş destanının yazıldığı yerlerden birisindeyiz. 6 bin 317 şehidin verildiği topraklardayız, güzel şeyler yapıyoruz ama neden Gaziantep'in nüfusu artıyorken bizim milletvekili sayımız artmıyor. Kabahat kimde? Kabahat Gazianteplilerde mi bizde mi? Haşa, Anteplilerde böyle bir kabahat yok, bizde. Eksik varsa bizde, yanlışlık varsa bizde ama bu tabuyu değiştireceğim. Halka hizmeti Hakk'a hizmet gibi yapacağız. Bu tabloyu değiştireceğiz. Gazianteplilere sözüm var, ben sürekli birbiriyle kavga eden, birbirlerini yiyen bir örgüt istemiyorum. Kim kavga ederse kapının önüne koyacağım, kimse kusura bakmasın. Eğer hizmet edecekseniz, Antep burada. Gidin, benim anlattıklarımı anlatın. Gün hizmet ve çalışma günüdür. Nüfus artıyor bizim 2 milletvekilimiz var. Bir dönem burası CHP'nin kalesiydi. Celal Doğan gibi bir efsane vardı. Ne oldu da Gaziantep bizim açımızdan bu hale geldi. Kabahat, kusur, yanlışlık bizde ama düzelteceğim."

Mehmet TORUN


Haber Merkezi
20.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler