Sorunla yüzleşmek, çözüme yaklaştırır

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Merkez Bankasının faiz indirimi kararının ardından değerlendirmelerde bulundu.
Sorunla yüzleşmek, çözüme yaklaştırır

Yüksek kur ve faizin sermayenin aracı ve dar gelirliğinin kabusu olduğunu kaydeden Tayyar, "Hamasetten sıyrılıp sorunla yüzleşmek, çözüme yaklaştırır" uyarısında bulundu.

Türkiye'de yüksek döviz kurunun neden olduğu ekonomik bunalım devam ediyor. Vatandaşın, esnafın, müteahhidin ve sanayicinin de etkilendiği kur krizi sonrası ülke genelinde ekonomik sıkıntılar giderek artıyor. Her gün yeni bir zam haberiyle güne başlayan vatandaş, ne yapacağını bilemezken, Merkez Bankasının son aldığı karar ile faizlerde 100 baz puanlık indirime gidildi. Faiz indirimi kararının ardından dolar 11 lira 23 kuruşa, Euro ise 12 lira 68 kuruş seviyesine yükseldi. Söz konusu yükseliş toplumun tepkisine neden oludu. 

"SORUNLA YÜZLEŞMEK, ÇÖZÜME YAKLAŞTIRIR"

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, Merkez Bankasının faiz indirimi kararının ardından değerlendirmelerde bulundu.  Tayyar, "Yüksek kur ve faiz. Biri, diğerinden daha masum değil. İkisi de sermayenin aracı, ikisi de dar gelirlinin kabusu, ikisi de haksız kazanç. Hamasetten sıyrılıp sorunla yüzleşmek, çözüme yaklaştırır. AK Parti 20 yıl böyle yol aldı, yüzleştikçe çözdü, çözdükçe başardı" ifadelerini kullandı. MEHMET TORUN

 


Haber Merkezi
21.11.2021


Yorum yap

Diğer Haberler