Vali Gül’den Kurban Bayramı mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vali Gül’den Kurban Bayramı mesajı
 Gül, mesajında, dünyanın dört bir yanından Müslümanların birbirleriyle kaynaştığı, milletçe yardım etme fırsatı veren bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Dini bayramların birlik, beraberlik ve kardeşlik açısından önemini anlatan Gül, "İdrak edeceğimiz bu bayram, İslam coğrafyasında ümitsizliklerin ortadan kalkması ve geleceğe umutla bakabilmek için Allah'ın bizlere bir ihsanı ve armağanıdır. Diliyoruz ki, bu bayram dünyada yaşanan bütün zulümlerin ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını başta olmak üzere bütün önemli hastalıkların son bulduğu, insanlık aleminin rahat bir nefes aldığı bir döneme vesile olur inşallah." ifadelerini kullandı.

Gül, salgınla mücadelede aşının yaygınlaşması sonucu son düzlüğe girildiğini bildirerek, şunları kaydetti:

"Salgın hastalığın tamamen hayatımızdan çıkması için bu zaman dilimini çok iyi değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Ben, Gaziantepli hemşerilerimin aşı seferberliğinde de her güzel olayda olduğu gibi en ön safta yer alacağına, ayrıca bayram ziyaretleri başta olmak üzere tüm toplumsal etkinliklerde maske ve mesafe kurallarına uymaya devam edeceğine gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Kurban Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, bayramın tüm ülkemize ve gazi şehrimize sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, bütün hemşerilerimi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum."


Haber Merkezi
19.07.2021

Yorum yap

Diğer Haberler