Vali Gül’den Ramazan Bayramı mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül, Ramazan Bayramı öncesi kutlama mesaj yayımladı.
Vali Gül’den Ramazan Bayramı mesajı

Vali Gül, mesajına merhum Abdurrahim Karakoç’un Bayramlar Bayram Olsun Şiiri’nden yaptığı alıntı dizelerle başladı. Gül, “Yaza dönsün kışınız, bayramlar bayram olsun, Dert görmesin başınız, bayramlar bayram olsun, Otlar/dikenler dolsun Nemrut’ların çanına, Kolay gelsin işiniz, bayramlar bayram olsun” dizelerinin ardından mesajında, “Bu yıl da 11 Ayın Sultanı Ramazan ayını idrak edip, tüm Müslümanlar olarak Ramazan Bayramına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bayrama ulaştıran Rabbimize hamdolsun” ifadelerine yer verdi.

 

Bayramların gönülleri birleştirdiği, dargınları barıştırdığı, birlik ve beraberliği daha da Güçlendirdiğine vurgu yaptığı mesajının devamında Vali Gül, şunları söyledi:

”Toplum olarak bayramları özlemle bekler, özenle hazırlanır, en güzel şekilde geçirmeye gayret ederiz. Geçmişten günümüze bayramlar hepimizin yüzünü gülümseten, içimizi neşeyle dolduran günler olmuştur. Bu anlamda her ne kadar bayramı bayram gibi yaşamanın temelinde bir arada olmak, yakın komşularımızdan akrabalarımıza, hasta veya yaşlı büyüklerimizden şehitlerimizin değerli ailelerine, mümkün olan herkesi ziyaret ederek gönüllerini almak ve bayram sevinçlerine ortak olmak varsa da maalesef bu Ramazan Bayramında da bu güzellikleri uzaktan iletişimle sağlayacağız. Bu nedenle siz değerli Gaziantepli hemşerilerimden bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyaç kalmaması ve gelecek bayramın da bu şekilde yaşanmaması için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan süreçte kurallara uymanızı rica ediyorum. Kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece mesafelerin hiçbir önemi bulunmamaktadır.

 

Bu duygularla Ramazan Bayramının başta tüm insanlığa, İslam âlemine, Ülkemize ve İlimize hayırlar getirmesini ve dünyamızın bu virüsten kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah tan niyaz ediyorum. Sevinçte, tasada tek vücut olabilen, karşılıklı sevgi ve kardeşlik ikliminin yaşatılması için gayret gösteren her bir hemşerimizin, İlimiz genelinde görev yapan asker, polis ve sivil tüm kamu personelimizin, basın mensuplarımızın, tüm sağlık çalışanlarımızın Ramazan Bayramını kutluyorum. Sağlık ve mutluluk içinde nice bayramlara kavuşmak temennisiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


Haber Merkezi
12.05.2021

Yorum yap

Diğer Haberler