Yıldırım’dan KÇÖ teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldıklarını bildirdi
Yıldırım’dan KÇÖ teşekkürü

. Uzun zamandır KÇÖ'nin uzatılması için girişim ve temaslarda bulunan GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabine üyelerine teşekkür etti.
Kısa Çalışma Ödeneği yeniden devreye alınmasından sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Tuncay Yıldırım, “ Sıklıkla dile getirdiğimiz Kısa Çalışma Ödeneği yeniden devrede. Tüm sektörlerde geçerli olacak şekilde hazirana kadar sürecek olan KÇÖ'nin yürürlüğe girmesi için aldığı kararla verdikleri destek için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. KÇÖ'nin yürürlüğe girmesi için yaptığımız çağrının güçlü sesi olan başta TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na bu isteğimizi Meclise taşıyan değerli Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneceği, yakın zaman önce sona ermişti. Söz konusu uygulamanın devamı yönünde kanaat bildiren meslek birliklerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KÇÖ olarak da bilinen Kısa Çalışma Ödeneği'nin akıbeti hakkında son kararı açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldıklarını bildirdi.

GTO GİRİŞİMLERDE BULUNMUŞTU

Uygulamanın devamı yönünde kanaat bildiren Gaziantep Ticaret Odası, konuyu TBMM’ye taşımış, TOBB genel kurulunda görüşülmesini istemişti. GTO’nun girişim ve temasları böylelikle meyvesini vermiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesinden sonra açıklamalar yapan Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, “Sıklıkla dile getirdiğimiz Kısa Çalışma Ödeneği yeniden devrede. Tüm sektörlerde geçerli olacak şekilde hazirana kadar sürecek olan KÇÖ'nin yürürlüğe girmesi için aldığı kararla verdikleri destek için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. KÇÖ'nin yürürlüğe girmesi için yaptığımız çağrının güçlü sesi olan başta TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na bu isteğimizi Meclise taşıyan değerli Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.


Mehmet Torun
21.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler